Projekt jazierkovy vysavac



Stránky: 1,  2,  3   
host - 4.7 (?) 
30.1.2012 15:36, zobrazeno: 19235x

Uvazujem o domacej vyrobe jazierkoveho vysavaca pre male jazierko okolo 6 m3. Vysavac by mal odpad vysavat, ale nie filtrovat. Efektivite filtrovania moc neverim. Jemne sinice a blato sa filtrom nezachytia. Rozne rezimy vysavacov mozu odpad skor rozvirit, ako ucinne odsat. Preto koncepcia, ktoru chcem zvolit, bude zalozena na sude, ktory je vzduchotesne uzatvaratelny. Do sudu by sa mali dat spravit 2 vzduchotesne otvory. Cez jeden otvor by sa v sude pomocou bezneho technickeho vysavaca na mokre vysavanie urobilo vakum. Cez druhy otvor by bola pripojena hadica a rury na vysavanie kalu z jazierka. Po naplneni sudu by sa kal nechal usadit a cista voda by sa mohla zuzitkovat bud naspat do jazierka, alebo na poliatie zahrady. Vyhodu vydim v tom, ze kal by nesiel priamo cez cerpadlo, cize by neboli problemom ani kamene ci hruby odpad. Silne vakum vysavaca by si snad poradilo s ucinnym vysavanim odpadu. Bolo by super, ak niekto nieco podobne uz ma a podeli sa so svojimi skusenostami....hlavne detaily a info kde taky sud kupit by boli uzitocne.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 185.2 (?), 2.2.2012 20:19

dobry vecer, takyto system vysavania som skusal v lete, po niekolkych pokusoch s dvomi sudmi som skonstatoval ze je to strata casu.Chovalo sa to tak ze prvy sud sa skrcil nasledkom podtlaku, druhy ktory som pouzil mal vystuhy, ten sa sice neskrcil ale objem vzduchu v nom sa spraval velmi pruzne a vysavanie bolo velmi nepravidelne.mal som to zapojene na priemyselny vysavac o prikone 1200W, nakoniec som kupil riadne cerpadlo to som umiestnil na najhlbsie miesto v jazierku a od vtedy nevysavam, vsetko to zobere do filtra a ten cistim podla potreby, ale na dne nemam ziadne skaly ani strk, jedine co sem tam popada z pobreznej zony.Mam 25m3 vody, 11 kaprov velkych cca 40cm, 2 ostroretky velke cca 40cm, vela karasov cca 150, 4ks korytnaciek, cerpadlo ma vykon 6000l za hodinu (merane na vytoku z hadice)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr12 - (5) - 164.73 (?), 17.7.2013 7:37

Já jsem ten sud zkoušel taky - bez úspěchu.1.pokus byl 1m3 kontejner na du zvaný IBC - pop připojení průmysl.vysavače za 15 vteřin zmenčil objem o třetinu - vcucl se.2.pokus pevný sud - to samé přikládám foto. Má ještě někdo nějaký nápad?? mně se totiž líbí to, že bych mohl tu vodu vysát (nefiltrovat), a potom buď zalévat s tou vodou zahradu, nebo po sednutí kalu použít???

Sud 2. pokus zase špatně
Sud 2. pokus zase špatně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.122 (?), 17.7.2013 13:27

Co tak použít kovový sud?

george

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.164 (?), 17.7.2013 13:55

Obávám se, že i kovový sud ze slabého plechu se vlivem podtlaku zbortí. Většina nádob je stavěna na vnitřní přetlak, nikoliv na podtlak. A ani s tím přetlakem to nebývá slavné.

Možná by vyhovoval starý bojler, nebo podobná nádrž ze silnějšího materiálu. Ovšem do takových nádrží špatně uvidíte, jestli se to už usadilo.

Pokud jde jen o pozdější využití vody, pak by bylo možné použít klasické vysávání Pondovacem, ale místo vypouštění vody do odpadu ji pouštět do již zmíněných sudů či nádrží na usazení. Nevyhnete se tak ale správnému stroji pro mokré vysávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.143 (?), 17.7.2013 21:32

kanalizačna rura 400 mm vam to určite udrží

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.164 (?), 18.7.2013 15:36

Ta mne také napadla. Pokud vám někde nezbývá, pak je její nevýhoda její cena. Metr roury 1200 Kč, zátka + víčko dohromady 1300 Kč a to bez DPH. Takže s DPH to bude soudek za 3000 a víc. K tomu práce a průchodky atd. A to má metr trubky s průměrem 400 mm objem ca 120 litrů, takže sotva chvilka vysávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.2 (?), 19.7.2013 14:11

Raději si kupte komerční vysavač a máte po problému...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.60 (?), 10.1.2018 22:46

Potřeboval bych poradit. Mám jezírko hluboké 2,5-2,8m, nema gulu. 8 let se s nim nic nedelalo. 

Na dne je velká vrstva kalu, kterou bych chtell odsat. Zkousel jsem to kaloym cerpadlem, ale skoro hned se ucaplo bordelem.

Zvažuju koupit silné kalové čerpadlo s řezákem: Kalové čerpadlo s noži a drtičem SEPTIK SGK 104 P, 230 V, plovák a tím to snad odsat. 

Napadlo mně pak čerpadlo využít i na vysavaní kačírku (16/32) kdy bych ho zavřel do 2m 250mm kg trubky co mně zbyla ze stavby. Čerpadlo by bylo na jednom konci trubky, před ním nějaká přepážka cca do poloviny  průměru trubky aby se náhodně nasáte kameny nedostaly až k čerpadlu a na druhém konci trubky napojená vysávací hadice - to celé samozřejmě ponořené na dně pobřežní zony.  Jde o to jestli takto bude čerpadlo vůbec fungovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 11.1.2018 9:11

Na kačírek je potřeba použítm "šoufek" (kovový konec vypadá jako zednická fanka, ale držadlo je 1,8 - 3 m dlouhé). Snížíte hladinu o cca metr a pak to prostě vyberete jako lopatou.

Pokud chcete použít kalovku jako vysavač detritu, bude potřeba ji opatřit lyžinami, aby nelehlo přímo na dno ale bylo cca 8-10 cm nad kačírkem. Pak je nutné mít na výtlaku 1" slabší odbočku (např T 1" / 1/2") z níž půjde voda zpět k trysce vířící kal u lyžin.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika