Prirozena eliminace zab



Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?)
22.6.2009 8:49

Někdo mi říkal, že prej když jsou v jezírku ryby... že tam žáby moc nejsou... ale co je na tom pravdy, to fakt nevím...

U nás tu máme i ty kuňky... ty mě taky nevaděj... nedělaj ten příšernej randál... ale za to tu máme dost rosničky... ty dělaj taky pekelnej randál... ale není to tak šílený, jako když jdu kolem rybníku, kde jsou skokani... nebo ropuchy... a to krákání je fakt šílený... se vám nedivím, že vám to vadí... Já sama se jich děsně štítím... takže by mě to asi hodně vadilo...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 49.247 (?), 21.6.2009 22:38, zobrazeno: 10943x

Chtel bych se zeptat jestli existuje nejaky prirozeny predator mimo ptaku - ktery by zredukoval pocet zab v jezirku. Mame jich tam opravdu pozehnane a pres ten randal si pomalu nerozumime pri posezeni na terase o spanku se zavrenymi okny a problemech se sousedy ani nemluve. Odlovit a presunout se nedaji protoze jsou hodne rychle a nez se k nim dostanu s podberakem tak se mne smeji nekde na dne neb pod molem.

Diky za kazdou radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 21.6.2009 22:44

Užovka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.78 (?), 21.6.2009 22:47

Žáby žerou užovky, ježci,kočky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.148 (?), 22.6.2009 7:37

Zkuste s nimi žít. Řekněte si ty krásně zpívají a hned budete mít lepší pocit. Cožpak jste nikdy neusnul u televize? Pulci ničí komáří larvy. Soužití je jistě prospěšné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.147 (?), 22.6.2009 8:34

To zkusim muzu, ale az mne opusti manzelka a sousede se na muj pozdrav otoci na druhou stranu tak pak...  Ne je to vazne hrozne, kdyby zaby delaly kunk kunk tak nemam problem. Ale hledal jsem vhodny primer a nasel jsem ho  - velikonocni rehtacka a ne jedna...

No uzovku tam tahat nebudu, kocek je tam plno ale ropuchy jim asi nechutnaj a jezek? Ten je asi na svoje bodlinky v jezirku napichovat nebude :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 22.6.2009 8:49

Někdo mi říkal, že prej když jsou v jezírku ryby... že tam žáby moc nejsou... ale co je na tom pravdy, to fakt nevím...

U nás tu máme i ty kuňky... ty mě taky nevaděj... nedělaj ten příšernej randál... ale za to tu máme dost rosničky... ty dělaj taky pekelnej randál... ale není to tak šílený, jako když jdu kolem rybníku, kde jsou skokani... nebo ropuchy... a to krákání je fakt šílený... se vám nedivím, že vám to vadí... Já sama se jich děsně štítím... takže by mě to asi hodně vadilo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.90 (?), 22.6.2009 10:18

Ropuchy ve vodě trvale nežijí, jen se tam rozmnožují.

Pokud máte jezírko, máte i užovky a možná i zmije, jen o nich zatím nevíte.

Ježek si na bodliny NIC nenapichuje, žere i žáby (pokud je potká na břehu) ale potřebuje mít trochu takové té neudržované zahrady - nevypleté maliní, zarostlé keře apod.

Ryby v rybníčku by to možná vyřešili, přece jenom budou žabky otravovat a ty pak odejdou jinam. Měli by sežrat i většinu komářích larev

Ale zas na druhou stranu, co by ji ní za to dali, mít na zahradě žáby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.147 (?), 22.6.2009 11:11

To s tim jezkem byla samozrejme sranda, jen mne prisla lehce usmevna predstava, potapejiciho se jezka, ktery si vedle napichleho jablka veze i napichlou zabu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.1 (?), 22.6.2009 10:46

Čáp, ale jak mu dát vědět, že u vás na zahradě je prostřený stůl, to netuším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
onakvee - (16) - 231.234 (?), 22.6.2009 12:16

Toho by som volal len v prípade, že mám vybetónované jazierko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika