Přečerpávání vody vzduchem



host - 238.23 (?) 
9.4.2019 14:39, zobrazeno: 2192x


Akvaristé to znají z filtrace. Ponořená trubice v akvariu směruje kolmo nad hladinu a nad ní je trubka ohnutá směrem k hladině. Do spodu trubičky v akváriu se vhání vzduchovadlem vzduch. Ten trubičkou probublává na horu a bublina když stoupá nahoru tak vytlačuje vodu. Tím je voda jednak provzušněná a jednak koluje. Něco podobného bych chtěl udělat u chovné kádě s rybama. Mám vzduchovadlo Aquaforte AP-45. Výkon 45l/h tlak 30Pa. Laicky to chápu tak, že se v trubici vytvoří bublina a její velikost je dána výkonem vzduchovadla a průřezem trubice. Výkon vzduchovadla znám ale nevím jak dojít k optimálnímu průřezu trubice aby vznikající bubliny vytlačovaly co největší mzdožství vody za minutu. Něco podobného jsem viděl u ČOV a tam bych tipoval průměr trubice 30 mm. ČOV mívá vzduchovadlo výkonu 60l/h. Z něho však rozvádí vzduch do více míst v ČOV nejenom do přečerpávající trubice. Takže neumím odhadnou kolik litrů vzduchu jde do této přečerpávací trubice. Můj laický tip je, že pokud mám výkon 45l/h tak bych měl dát přečerpávající trubici průměru 50 mm. Jaký je Váš názor? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 14.138 (?), 10.4.2019 11:43

Zdravím,

koukněte na YouTube, je tam toho dost, podrobně popsáno, výrobní postupy atd., hledejte např. pod Airlift...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.23 (?), 10.4.2019 17:02

Moc děkuji za výpomoc. Hledal jsem všude ale nenapadlo by mne to klíčové vyhledávací slovo Airlift. Teď když to prohlížím a se zatnutými zuby musím přežít reklamy a nervy drásající hudbu na pozadí videí, tak jsem ušetřil čas objevováním ameriky. Čím více bublin tím lépe. Ne jedna velká. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.138 (?), 11.4.2019 12:02

Pokud vám jde o velikost bublin a přitom jen o prokysličení vody, podívejte se na netu na difuzory používané v čističkách (jemné bublinky a ca. 10 let bez údržby a zanášení). Jen cena trochu vyšší.:) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika