Pondovac 4 nesaje



Stránky: 1,  2   
host - 94.186 (?) 
10.9.2015 11:09, zobrazeno: 10221x

U skoro nového vysavače Pondovac 4 mám docela problém - zničehož nic přestal sát. Motor hučí, po chvilce z něho jde kouř, ale nesmrdí. Měl jste někdo podobný potíže?
díky za pomoc Jan

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 127.237 (?), 10.9.2015 12:18
Měli jsme to samé a nakonec ho vyměnili v zaruce. Furt to blblo :(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.186 (?), 10.9.2015 14:24

Mě záruku neuznali, prý jsem ho špatně používal.  Dohaduju se s nima už přes tři týdny, tak nějak k ničemu :(Nejmenovaný eshop z Prahy. Odkázali mi na záruční servis jinam, ale tam mi taky nepomohli, poslali mě nazpátek.  Závěr je ten, že mám pár měsíců starý vysavač, který vysával tak 5-6x, a nefunguje. Tak pátrám, jestli už někdo něco podobného neřešil. Nejsem úplný technický nemehlo, třeba bych zvládnul opravu sám jen nevím jak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.35 (?), 10.9.2015 17:08

Může jítno vadnou serii motorů, mě to potkalo u přístroje koupeného z druhé ruky v zahraničí. Záruka by to měla vyřešit. Já musel koupit celou motorovou hlavu novou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.186 (?), 10.9.2015 17:35

To mi trochu děsí - ten motor nejde nějak převinout, opravit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.35 (?), 10.9.2015 18:39

Problém byl údajně v drátech použitých na vinutí rotoru a jejich izolaci. Nejsem technik, takže jak jsem dostal, tak předávám. Možná by šel vyměnit jen samotný motor, ale ten jsem loni njít nedokázal, parametry a rozměry nabízených vysavačových motorů nepasovaly na pondovac 4. Tehdy jsem konzultoval s p. Hrkalem, snad by dokázal poradit lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 10.9.2015 19:27

Já bych asi hned nezmatkoval, a nezačínal převijením motoru :) Píšete, že z vysavače jde kouř, ale nesmrdí. Takže tipuju, že to co považujete za kouř je "na jemno rozsekaná voda - mlha" kterou vyhazuje Pondovac bokem ven skrze větrací průduchy.
Odhaduju, že problém bude v některé ze sacích klapek - viz obrázky níže. Zkontrolujte nejdřív tu horní, modrou. Pak tu spodní, musí být volné.
V případě, že pořád bude stroj foukat vodu ven, stáhněte pěnové návleky ze sacích klecí (musíte sundat hlavu z těla vysavače) a zkontrolujte "písty".

Samozřejmě nemůžu vyloučit, že máte závadu na motoru, ale u takhle nového stroje by to bylo dost neobvyklé. Když si vezmu, co vydrží stroje u nás v půjčovně, myslím že je docela kumšt ho zničit provozem.
Že Vám prodejce neuznal reklamaci, a zároveň ani neuvedl vysavač do provozuschopného stavu je smutné, ale svědčí to spíše než o kvalitě stroje o kvalitě prodejce. Já po pravdě taky nejsem dvakrát nadšený, když přijde člověk na opravu s něčím, co nekoupil u nás, ale většinou se nějak domluvíme
 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.224 (?), 10.9.2015 21:11

...je pravda, ze vysavac huci, ked ide na vzduch, ale asi na to nie je stavany. Ja mam ten nizsi model a som velmi spokojny, ale taham len vodu a z vody ruru za chodu radsej nevytahujem.

Pan Hrkal, klobuk dolu....takeho predajcu ak Vy, by si kazdy prial.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 11.9.2015 9:00

Jestli vysavač saje vzduch nebo vodu je jedno. Je pravda, že zvuk při sání vody je trochu hlubší než když sajete vzduch, ale stroji to nevadí.  Nechladí se vodou.  Takže trubku klidně vytahujte jak potřebujete
Pondovac 3 nebyl vůbec špatný model, nevzpomínám si, že bych na něm někdy řešil podtlakem prolomené klapky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.224 (?), 11.9.2015 18:36

Pondovac 3 je super na male jazierko. V prestavke nasavania je cast prestupit o krok na stranu a nachystat sa na dalsie odsavanie. Niekedy ked motor postupne prestava tahat, tak zdvihnem ruru a takto dokonale stecie vsetko do stroja... po par sekundach ponorim a ideme dalej...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika