Jak vyčistit koupací jezírko?



Stránky: 1,  2,  3   
hcrevize - (21) - 64.2 (?) 
30.5.2010 18:42, zobrazeno: 21647x

Prosí místní odborníky o pomoc s koupacím jezírkem.

Jezírko nyní 3 rokem, objem cca 55m3. Cca před 3 týdny se začala zakalovat voda-do zelena, ze dna vyplavávají zeleno hnědé řasy, na kamemech zeleno hnědý šlem. Startovací bakterie jsem před cca 14 dny dával, před cca 1 týdnem měnil zářivky v UV lampě. Na vodě se dělají bubliny a pěna. Čistím to cca každý 2-3 den, čističku jakysmet taky. Jednou týdně vysávám kal pondovačem ze dna. Ale nějak se to pořád nelepší. Jsem z toho nějaký zklamaný. 1 a 2 rok voda naprosto průzračná. Nyní mám sto chutí jezírko zasypat. Ryby ani rostliny v jezírku nemám.

Osazení: 1ks skimer Oase, čistička Oase cca 1x1m, 2ks-čerpadla Oase 16000l/hod, UV lampa Oase 105W.

Poradí někdo?

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 30.5.2010 19:55

Předesílám, že o koupacích jezírcích nic nevím. Ale kdyby mi to udělala voda v akváriu, tak bych usoudila, že nejdříve (zelená řasa) měla moc světla, pak se intenzita osvětlení snížila a řasa začala odumírat (vyplavávat nahoru) = nyní je ve vodě příliš mnoho organických látek a "hnije". Pustila bych filtrování, co to jde. Ale jestli vám to mé psaní k něčemu bude, nevím...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hcrevize - (21) - 64.2 (?), 30.5.2010 20:04

Filtrace a UV lampa běží neustále 24 hodin denně. Čističku čistím kažé cca 3 dny, síťkou sbírám nečistoty na hladině + další sbírá skimmer. Už nevím co dělat víc...

Příjde mi to nekonečná práce. Řasa nebo co to je patrně přirůstá rychleji než to stačím čistit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 30.5.2010 23:42

A nešel by použít zeolit? Není to chemie a čistí vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hcrevize - (21) - 64.2 (?), 31.5.2010 8:21

Zeolit je součástí čističky Oase. Už ho tam mám přes 2 roky. Mám objednaný nový tento týden dorazí, tak ho tam dám. Uvidíme jestli to zabere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 31.5.2010 9:03

Na té první fotce (žuiové kostky)  mi to přijde celkem dobré, trochu nárůstu na dně vždycky budete mít.  Ty dvě zbylé fotografie ukazují dost neprůhlednou vodu, to je pravda. Mám dva dotazy - proč čistíte čističku každý 2-3 den, to se Vám stihne ucpat? Podle popisu máte Biotec 36, a u toho si to težko dovedu představit.  Lamp máte asi Bitron 110C -, máte sptávně nastaven průtok?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hcrevize - (21) - 64.2 (?), 31.5.2010 9:46

Čistička je po těch třech dnech docela špinavá, proto ji čístím-vymačnám několikrát molitany a vypustím. Typ čističky z hlavy přesně nevím, musel bych to hohledat v papírech. Průtok nastaven na 12000-16000l/za hodinu. Takto to již bylo zapojeno předtím a problémy nebyly. Jedno čerpadlo odsává ze dna jezera-přes UV lampu do čističky, druhé čerpadlo je na skimmer to čerpá mimo UV lampu do čističky. UV lampy jsem měnil před cca týdnem. Nevím tedy, jesti třeba netrvá delší dobu než se to na jezeru projeví. Včera jsem ještě dodával čisticí bakterie, takže to na cca 2-3 dny musím mít vypnuté (UV lampu).

UV lampu jsem dával tuto: TUV PL-L 55W/4P HF 1CT/25, Philips

Doufám že to ta správná.

Osazení:

čerpadla Aquamax 16000 ECO-2kusy, UV lampa Briton 110C, čistička Biotec 36 Sceenmatic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 31.5.2010 10:41

Pokud máte dvě čerpadla, s největší pravděpodobností budete mít průtok vyšší než máte nastaven. Upravil bych ho na realnou hodnotu průtoku, takhle proháníte vodu skrze UV lampu rychleji, než by jste měl.  JInak jste myslím zvolil správnou náhradní lampu.
Filtr bych neproplachoval tak často, myslím, že tím k jeho dobré funkci nepřispíváte.  Úplně nejzazší termín je tehdy, pokud Vám již voda přetíká bezpečnostími přepady do části, kde je umístěn zeolith. Nechte ho běžet souvisle, a počkejte tak týden, jestli se situace s vodou zlepší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hcrevize - (21) - 64.2 (?), 31.5.2010 11:48

Děkuji za reakci.

Myslím že průtok UV lampou je nastven správně na 12000-16000l/hodinu, jedno čerpadlo dává 16000l/hodinu. UV lampa je zapojena pouze na jedno čerpadlo tedy je to správně. Druhé čerpadlo není zapojeno přes UV lampu, jak už sem psal výše.

Počkám tedy týden a uvidíme. Kdyžtak se znovu ozvu.

Děkuji!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 31.5.2010 13:24

Rozumím, jedná se o méně obvyklý, ale zcela funkčí typ zapojení. Jen se zeptám, jak vysoko máte vodu ve filtru? Jsou houby zcela zaplavené?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika