Otravné žáby



host - 255.60 (?)
6.8.2017 11:04

To je úžasná žabka - že odkáže vylézt po tom sudu nahoru. Já mám jen pár set skokanů :-(

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 57.149 (?), 29.6.2011 16:53

Kunky bych si moc pral - vzdycky kdyz jsme na vysocine nekde u rybniku tak to obdivuju, to prisprostle skokani skrehotani se s tim neda srovnavat. Proste takove to roztomile hu... hu... Rosnicku nastesti mame jen jednu a to se jeste projevuje velisce stridme takze nevadi ale mit jich hejno tak to musi byt taky slusny koncert. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 109.186 (?), 22.10.2011 16:51
Nám zaručeně pomohlo buď vodu hodně osolit kuchyňskou solí (záleží taky na velikosti jezírka) nebo chlórová tableta do bazénu. Vodu to vyčistí a žáby utečou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.36 (?), 17.4.2016 20:51

Je potřeba aby si všichni uvědomili, že každý druh se chová a ozývá jinak. Třeba kuňka je úplně v pohodě - melodický hlas a ozývá se tak do 22 hodiny. Rosnička - silný hlas, ale max. do 24 hodiny. Rosnička i kuňka se ozývají jen tak jeden měsíc v roce. Takže v tom nevidím takový problém, většina lidí chodí spát stejně jako tyto žabky. Problémy způsobují skokani zelení a hlavně skřehotaví - ti řvou 2-3 měsíce v roce a celou noc. Myslím že řešení v podobě odchytu dospělých jedinců a transportu jinam je v pořádku, také bych to asi tak udělal. Takže - je potřeba si uvědomit co máme v jezírku za druhy, většina bude v pohodě a ti tam mohou zůstat. A dospělé skokany skřehotavé, kteří nás nenechají spát, můžeme případně přemístit. Ale žádné solení a používání chemikálií. Tím způsobíte jen jediné - Vaše jezírko bude úplně bez života. A to asi nikdo nechce ne?

taky by si samozřejmě měli všichni uvědomit význam žab - to že když je mají na zahradě, budou tam mít dost pravděpodobně méně škodlivého a otravného hmyzu:

Význam obojživelníků pro člověka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.7.2017 10:46

Už podruhé mi hejno pulců rosniček blokuje sud s vodou. Nechci je omylem vylít na záhon. Naštěstí je jejich vývoj velmi rychlý (od vajíčka do žabky tak měsíc). Zadní nožičky jsem viděl u některých pulců teprve před 5 dny a dneska už dvě zabky vylezly ze sudu. Ještě je jich tam asi 50.

pulec se zadníma nožičkama
pulec se zadníma nožičkama
žabka po změně barvy
žabka po změně barvy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 15.7.2017 11:17

yes-plavba i skok na jedničku, jako magnet na ledničku, flašku a v něm žebříček, malý, svatý Petříček. Mění barvu, šat svůj, dresy, je v tom lepší nežli Messi. Kdo? No přeci rosnička, milá Vaše žabičkacheeky! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.7.2017 12:06

Ještě se mi podařilo nafotit další položáby, které snad utečou do pondělka.

Rosničky s ocáskem
Rosničky s ocáskem
Dospělá žába vypadá trochu lépe
Dospělá žába vypadá trochu lépe
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 255.60 (?), 6.8.2017 11:04

To je úžasná žabka - že odkáže vylézt po tom sudu nahoru. Já mám jen pár set skokanů :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 6.8.2017 13:29

Pane Mimmo, ty vaše krásné rosničky, jsou snad už to jediné, co mne tady v tomhle počasí těšísmileySuper fotky, díky za nělaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 6.8.2017 15:36

Ještě úžasnější je, kyž si rosničák vyleze na neuzavřený trubkový sloupek plotu a tam začne svůj koncert. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 8.9.2017 10:50

U nás na Vysočině nám zralou révu (dárek od Bredíka) taky napadají otravné stromové žáby. Jak zničit? JG

sfinks hyla
sfinks hyla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika