Jak zpřírodnit břeh foliovaného jezírka



host - 130.20 (?)
12.9.2014 20:10

Podívejte se na web Banáta, má tam inf jak správně ukončit okraj jezírka a nemusíte vymýšlet vymyšlené

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 248.95 (?), 12.9.2014 18:07

V Horn... u jsem kdysi viděla pás posypaný kamínky, určený k zakrytí krajů jezírka. Netáhne vodu, byl pěkný, ale dost drahý, takže jsem ho nebrala.

Ta bambusová rohož by mohla být dobrá, i když má krátkou životnost. Ty rostliny by to mohly prokořenit a třeba se tam udrží i až se rohož rozpadne...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.20 (?), 12.9.2014 20:10

Podívejte se na web Banáta, má tam inf jak správně ukončit okraj jezírka a nemusíte vymýšlet vymyšlené

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 178.38 (?), 12.9.2014 20:33

Nepochopila jsem asi úplně o co přesně vám jde, ale my to máme například takto, dělala nám to firma, neb je to celkem velké dílo.

realizace
realizace
Letos, po 6letech
Letos, po 6letech
A pohled vpravo
A pohled vpravo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.139 (?), 13.9.2014 10:58

Konvalinka! Take pekne jazierko som videl len v Pruhonicich a v Kyote...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 178.38 (?), 13.9.2014 11:10

No, nevím jestli je až tak pěkné, my ho berem spíš jako biotop. Je tam přírodní přítok, takže žádná křišťálová voda, teď po deštích, je jak kafe. Také když tu byl pán, co nám ho dělal říkal, že ty rostliny by to chtělo,,trošku" probratwink Ale my nemáme rádi nic, co vypadá,,vyumělkovaně" takže s tímhle,,pralesem" kolem jezírka, jsme naprosto spokojení a zvířena kolem také. Rád nás navštěvuje i čáp či ledňáčeklaugh




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.73 (?), 15.9.2014 7:51

To jsem četl snad stokrát :-), ale po roce přišel další "geniální" nápad a to rozšíření jezírka o jakousi kořenovku. Tím mi vznikl mezi oběma jezírky takový menší chodníček z folie a na ten jsem právě dal rohož. Vypadá to hezky a kočičkám po folii nekloužou packy :-) No a protože jsem jí klasicky koupil víc než bylo potřeba dal jsem jí i na místa kde jsem očekával bujný růst rostli, který se však nekonal v takové míře. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.73 (?), 15.9.2014 7:45

JO jo, uvádí se životnost 3 roky, ale pevně doufám, že se rostliny natolik rozrostou a vytvoří tak souvislý pás zeleně. Navíc jsem z části vykopané zeminy na jedné straně vytvořil skalku na které se trvalky natolik rozrostly, že zasahují až ke břehu a začínají zakrývat folii. Příští léto jim budu muset stříhat ofinu, aby nelezly moc do jezírka :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.179 (?), 13.9.2014 22:58

Zdravím. Našel jsem jen jednu. Zatím. A to z přípravy. Ještě bez folie a bez vody. Nfotím více a přidám, až to půjde. Takže pro představu...

zrod rybníka
zrod rybníka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.57 (?), 4.10.2014 7:24

ja som mal ako sa odporúča najprv geotextíliu a na nej kanienky. Kamienky sa zosúvajú, voda sa odparuje a pes to úplne ničí.V jednom obchode s obrusmi som kúpil taký vzor drevených dosiek, vyhodil kamienky a geotextíliu a mám tam obrus:-) Teda zatiaľ na polovici obvodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika