Neustálý úhyn ryb v jezírku



Stránky: 1,  2,  3   
zatocil - (1) - 225.68 (?) 
22.6.2019 20:54, zobrazeno: 9063x

Dobrý den poprosil bych o radu a pomoc. Mám asi jeden měsíc jezírko z folie, ale neustále mi v jezírku ryby hynou. Jezírko je asi 1,5 m3 velké, hluboké cca 60-70cm. Je vyfoliované a používám tlakový filtr. PH je v normálu - několikrát jsem měřil. Do vody mi nestéká žádná voda ze střechy. Ryby se většinoupohybují kolem dna, u hladiny jen vyjímečně. Na začátek jsem použil bakterie Jezírko start a po cca 2 týdnech jsem dal jezírko sezona. Rybky jsou obyčejní karásci.Vždycky jsem dokoupil rybky, ale scénář je pokaždé stejný. Pár dní plavou a pak je nacházám na dně mrtvé. Rybky nebyli od jednoho prodejce. Už jsem z toho trochu v rozpacích a za každou radu bych byl velice vděčný.

Děkuji J.Z.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.140 (?), 22.6.2019 23:32

Nemají tam moc slunce? Pokud plavou u dna, tak hledají chladnější vodu... Máte nějaké plovoucí rostliny, aby jim to zastínily? Máte vzduchování v těhle vedrech?

Podle mého názoru by bylo lepší nejdříve nechat "zaběhnout" jezírko s rostlinami a teprve pak dát ryby...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.68 (?), 23.6.2019 7:58

Rostliny mám dvě. Je pravdou, že se schovávají i pod leknínem. Na druhou stranu jezírko je za pergolou, kdetolik nesvítí. Vzduchování nemám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.17 (?), 23.6.2019 8:57

Kolik ryb tam máte na 99% nedostatek kyslíku ve vodě a Pokud folie jaká z některé se uvolňují škodlivyny a otráví ryby, čím je krmíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 225.68 (?), 23.6.2019 9:08

Měl jsem tam 8 ryb, postupně uhynuly tak jsem dokupoval. TaĎ mám 4. Folie je černá, izolatéři z ní teď dělali větší nádrž na vodu (nevím pro jaképoužití).Krmímgranulemi od firmy vodnář pro karasi a menší rybky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.68 (?), 23.6.2019 12:03

Tak jsme se vrátili z nákupu a další rybka na dně :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.111 (?), 23.6.2019 13:35

Ryby evidentně něco "tráví", buď ten start ve vodě, nebo nějaký substrát pro lekníny, hnojivo a podobně. Karas vydrží všechno, od teplé vody, po studenou a doslova zamrzlou, kyslík nehrozí protože by si ho nalapali z hladiny, též na dusíkaté látky je odolný... Zkrátka otrava, a to třeba z překrmení, hledejte.

Doporučuji výměnu vody až na dno a nic tam nedávat, jezírko si udělá mikroklima své a bakterie začnou zpacovávat vodu v tomto teple za pár dnů.Jezírko neni akvárium a těch pár ryb je vlastně nic na tolik vody, výměna vody vše spraví, uvidíte.

Já mám karasy v nádrži několik let a vody tam mnoho neni, něco přes 3 kubíky a ryb tam letos zůstalo přes zimu asi 40, protože se mi nepodařilo na zimu stav snížit, neuhynulo vůbec nic a to ty letité maji víc jak 20 cm...

Letos jsem přistoupil k částečné výměně vody, zkrátka zalévám pomocí čerpadla vodou z bazénu a dopouštím novou z vrtu, voda je průhlednější a ryby ochotněji přijímaji jakoukoli potravu, doslova žebrají...

P.S.Kdyby jste bydlel poblíž Zruče nad Sázavou, dám vám krásných i strakatých karásků kolik si nachytáte...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.68 (?), 23.6.2019 14:34

Krmím je jednou za 4 dny. Je možné že to je z leknínů a z chemie. Myslíte tedy, že mám jezírko vypustit a dát novou vodu a nedávat žádné bakterie? Je zajímavé, že dnes jsem jezírko pozoroval a zbylé ryby jsou doslova apatické a už ani neplavou. Máte pravdu furt se motalykolem leknínu a něco okusovaly. Jedna opět uhynula. Jsem z Jihlavy, ale rád klidně zajedu. Aspoň mi dáte nějaké rady... A tou folií to být nemůže

Už si snad připadám jako vrah.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.111 (?), 23.6.2019 15:01

Ryby jsou z něčeho přiotrávené, vzduchování je zbytečné protože řasy nyní vyprodukují nadbytek kyslíku a pro těch pár ryb to nestojí ani za řeč, teplá voda jim také nevadí, naopak se rády vyhřívaji na sluníčku.Zkrátka žádnou chemii, neni potřeba, žádné hnojivo do nádoby pro lekníny, nebo do substrátu NPK a podobné... Folie je jistě neškodná.

Čerpadlem vypustit všechnu vodu co půjde a hned napustit novou, ryby tam klidně nechte, tak bych to vyřešil já.

Ryby krmím každý den, někdy dvakrát, když nejsou granule, dostanou 1/2 rohlíku, někdy také nenakrmím vůbec.

Rady žádné nepotřebujete, až vyřešíte problém, začnou se vytírat a budete jich mít na krmení kachen...

Koi kapříci jsou trochu náročnější, ale karas je nezmar, to tam máte pořádný dryák ve vodě. :-(A bez výměny vody se nádrž sama nezregeneruje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 237.162 (?), 23.6.2019 16:14

V tejto diskusii mal chlapek problem s uhynom ryb v dosledku toho ze mu vypadaval prud a ryby hynuli v dosledku toho ze voda nebola okyslicovana 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika