Neprospívající rostliny



host - 64.137 (?)
30.10.2013 6:25

Samozřejmě se to nabízí i logicky, když kterákoliv rostlina chřadne, tak nejspíš nemá živiny. Ale mě tam trošku nepasuje ta skutečnost, že po založení jezírka cca dvě léta po sobě ty kosatce nádherně a bohatě rostly a kvetly. A to byly v tom čerstvém vypraném kačírku nově vysazeny. Domnívám se, že v tom kačírku bylo ještě méně živin než teď. Vždyť to ani nejde úplně propláchnout.

Co takhle ten kačírek úplně z bedýnek vysypat a zkrátit kořeny a v podstatě vše znovu zasadit. Nebude to zbytečná práce?

Děkuji.

A.D.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 64.137 (?), 29.10.2013 13:13

Dobrý den,

já mám stejný problém, jak tady popisuje zakladatel vlákna.

Mám koupací jezírko bez ryb velikosti 4m x 8m s hloubkou cca 2m a k tomu ještě propojené menší jezírko o rozměrech 2m x 2m s hloubkou cca 50 cm.

Jezírko mi funguje s filtrací bez UV lampy 5 let, ale rostliny mi víceméně chřadnou, hlavně kosatce. Letos jsem přikoupil rybniční vysavač a začal jsem i s provzdušňováním, ale zatím žádné zlepšení. Dno mám pouze fólii bez kačírku a nemám tam moc usazenin. Jen něco málo na krajích a v rozích. Menší jezírko pravidelně na jaře vyčistím. Všechny kosatce mám v tom malém jezírku v plastových bednách s kačírkem, který také proplachuji. Samozřejmě, že mám rostliny i v kačírku na březích obou jezírek. Nejvíc se daří mátě, mohl bych si otevřít bar s mojitem :-), ale orobinec a kosatec každým rokem horší a horší. Přitom první dvě léta nádherně kvetly, voda byla ze studny.

Pokud jste tento problém někdo vyřešil byl bych vděčný.

Pěkný den všem.

Alan D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.33 (?), 29.10.2013 15:32

Tipla bych, že v tomhle případě mají kosatce a orobinec málo živin - v neustále proplachovaném kačírku jich moc nebude.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 30.10.2013 6:25

Samozřejmě se to nabízí i logicky, když kterákoliv rostlina chřadne, tak nejspíš nemá živiny. Ale mě tam trošku nepasuje ta skutečnost, že po založení jezírka cca dvě léta po sobě ty kosatce nádherně a bohatě rostly a kvetly. A to byly v tom čerstvém vypraném kačírku nově vysazeny. Domnívám se, že v tom kačírku bylo ještě méně živin než teď. Vždyť to ani nejde úplně propláchnout.

Co takhle ten kačírek úplně z bedýnek vysypat a zkrátit kořeny a v podstatě vše znovu zasadit. Nebude to zbytečná práce?

Děkuji.

A.D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.68 (?), 30.10.2013 11:54

Dobrý den,

je důležité zjistit úživnost (trofii) vody, jiné rostliny rostou v eutrofni, jiné v hypotrofní atd... pomůcka, čím širší list tím větší nárok na živiny. Důležité je i pH a tvrodst. Blokace přísunu mikro prvku není to jen o dusíku a fosforu, Důležitá je hořčík, vápník, železo atd.

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika