Nápady na levné fólie či materiály na jezírko



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?)
20.5.2008 22:00

Ohledně debat o kvalitě folií bych do debaty vnesl trochu jiný úhel pohledu - výrazně důležitější než kvalita folie samotné je pečlivost samotného realizátora - můžete mít sebelepší folii - a pokud bude člověk, co ji pokládá flink, tak je to jedno. Osobně bych dovolil odhadnout podíl na případném úniku vody mezi "kvalitou folie" a "kvalitou rukou, co folii pokládají" tak 20% ku 80%

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 19.5.2008 23:28

Prakticky souhlasím skoro ve všem s konkurencí výše , jen folii 0,5mm jsem už přestal prodávat - v nabídce sice je, ale zrazuji od ní seč mi síly stačí - a to relativně nezávisle na hloubce či velikosti nádrže. Tahle síla Vám totiž v jezírku neodpustí byť jedinou chybku v modelaci dna a pokládce - bohužel většinou až po čase, kdy je nádrže plná a obvykle osázená...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.65 (?), 20.5.2008 16:47

Připojím se také s konkrétní cenou, protože si pamatuji, jak jsem po podobném údaji pátral. Loni jsem stavěl zahr. jezírko 8 x 12 m (s max hloubkou přes 2 m) a stálo to od firmy téměř 40000,- Kč. Myslím, že to vycházelo 1 mm folie od Fatry+geotextilie+svaření+doprava cca 200kč/m2. Cena výkopu i s odvozem zeminy byla cca 12000, ale věřím, že se dá obojí sehnat levněji, ale určitě bych použil nějakou osvědčenou firmu, která folii umí dobře svařit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.138 (?), 20.7.2008 23:44

Super ! ! !

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gandalfovadymka - (8) - 143.203 (?), 26.1.2018 14:01

Zdravíčko jsem úplný začátečník a nevím moc kde se zeptat... dostala se mi do ruky hydroizolační folie od Mapei, úplně nová. Je to vhodná folie pro jezírko? Pokud ne, tak proč? Co hledat ve foliích a čemu se vyhnout? ťy specializované jsou strašlivě drahé...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 20.5.2008 21:41

Junifol je jednoznačně dobrá volba, inertní a odolná velice kvalitní folie. Vytvořit z Junifolu o tloušťce 2mm jezírko, tak Vás přežije....

Pokud se nepletu, tak Junifolem jsou vytvářeny i dna přečerpávacích elektráren -horních nádrží. Proti takovému materiálu jsou na běžné folie pro jezírka kladeny nižší nároky.  Což je samozřejmě například vzhledem k výši vodního sloupce pochopitelné.

Ceny jsou pak například u Junifolu velmi příznivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 20.5.2008 22:00

Ohledně debat o kvalitě folií bych do debaty vnesl trochu jiný úhel pohledu - výrazně důležitější než kvalita folie samotné je pečlivost samotného realizátora - můžete mít sebelepší folii - a pokud bude člověk, co ji pokládá flink, tak je to jedno. Osobně bych dovolil odhadnout podíl na případném úniku vody mezi "kvalitou folie" a "kvalitou rukou, co folii pokládají" tak 20% ku 80%

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 21.5.2008 20:45

Pane Hrkale, píšete většinou velmi fundovaně, ale tentokrát jste dal do vztahu nesouvisející proměnné. Samozřejmě je nutné dodržet technologii položení. Kdo je na ruce levý, nebo lidově řečeno na řemeslné práce čuně, má zajít za profesionálem. Nicméně položení hydroizolační folie není problematika formátu kvantové fyziky.  Pokud by laik volil například již zmíněný kvalitní a velmi levný Junifol ve velké šíři při dodržení technologických postupů výrobce, nemůže nic pokazit. (hladké stěny "výkopu" ,příslušné úhly sklonu, silná netkaná textilie jako podklad) Pokud zakoupí velkou šíři, nebude ani nucen cokoliv lepit.

To je věc týkající se pokládky, v tom s Vámi lze pouze souhlasit.

Kvalita folie je ale též velice důležitá, pokud mohu za lepší peníze koupit folii certfikovanou na větší zatížení, odolnost proti UV, nižší nasákavostí při definovaném zatížení vodním sloupcem a lepšími mechanicko fyzikálními parametry, bylo by demagogií tvrdit, že tyto parametry jsou nedůležité.. (navíc folie pro vodní stavby mají certifikaci na styk s pitnou vodou, na rozdíl od jezírkových)

A pokud bych byl maximalistou, koupím profi folii za stejnou cenu za m2 jako jsem uvažoval u jezírkové s jediným rozdílem - za stejnou cenu za m2 bude profi folie v síle 2 - 3mm... Díky tomu mi ještě podstatně naroste odolnost na mechanicko fyzikální, chemické i UV namáhání.

V případě Mechanickofyzikálních parametrů bude nárůst odolnosti v podstatě lineární...

Dávat do vztahu kvalitu pokládky a kvalitu folie, tak jak jste je definoval ve Vašem příspevku je stejné jako byste pronesl pravdu, že kvalitní anténa pro televizní příjem není nutná, protože program stojí většinou za "starou Belu."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 21.5.2008 21:14

Sorry, Alí, ale on ten program za starou belu většinou stojí, ne-li hůř

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.235 (?), 21.5.2008 21:35

Pane Chemický, můžete prosím osvětlit, jak dosáhnete tohoto:

koupím profi folii za stejnou cenu za m2 jako jsem uvažoval u jezírkové s jediným rozdílem - za stejnou cenu za m2 bude profi folie v síle 2 - 3mm...

Díky,

Slávek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 21.5.2008 22:50

Aritmetika je prostá Junifol se všemi svými atesty začíná při síle 1mm někde okolo 75 kč/m2, síla 2mm je někde okolo 150 kč/m2. Zakoupit můžete i 15 m široký pás, bez nutnosti cokoli svařovat, či lepit, navíc s atestem pro použití i pro pitnou vodu, pokud se nemýlím...

Proti tomu jezírková folie adekvátní kvality, např.EPDM Firestone Pond Line, kaučuková folie špičkové kvality s dlouhou životností, začíná na 230-260 kč/m2, ale při síle pouhých 1mm.

Pokud budete skromný a budete volit standard v běžných jezírkových foliích v síle 1 mm, pak se bude cena za 1m2 pohybovat v intervalu 120 - 180 kč..

Co chci zdůraznit - hydroizolačních folií pro vodní stavby s atesty jako má Junifol je na trhu celá řada, Junifol patří mezi ty nejrozšířenější, jen proto jej zde uvádím. Jeho cena by šla jistě ztlačit ještě níže. Jistě by šly sehnat i jiné hydroizolační fólie pro vodní stavby.

Ještě jsem nepátral po tom, co by stálo případné svaření folie pro hydroizolace vodních staveb, ale předpokládám (nemám jistotu), že cena by mohla být příznivější vzhledem k tomu, že vodní jezírko ve srovnání třeba například i s malým náhonem, nebo jezem směšně malé plivátko a ceny by snad mohly být nastaveny zcela jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika