Nápady na levné fólie či materiály na jezírko



FanZJ6 - (5) - 178.253 (?)
29.5.2011 15:43

Tekutou izolaci jsem použil dvousložkovou Den Braven S-T8 (stačil mi 1 kýblík 25kg). Izolaci bych řekl čím kvalitnější tím lepší (doporučoval bych dvousložkovou každopádně)

Malta je opravdu jen cca 2cm.

Stěny musí být šikmé (kvůli ledu)




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19   
                  
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 18.5.2011 19:22

Musím souhlasti, tvar a provedení nádhere, technologie k ničemu nevěřím že to vydrží fungovat dlouhodobě pevnost skořepiny musí být mizivá a dokážu si představit co s tím udělá větší množství vody který zmzne se zeminou za skořepinou, moc nevěřím v dlouho životnost toho provedení a osmi letům života bych říkal zázrak ne dobrá technologie.

Napadlo Vás někdy spočítat kolik stále m2 takto udělané hydroizolace jezírka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 19.5.2011 12:33

Souhlasím s Benistrem - krásná, téměř sochařská práce. Mám ale pochyby o trvanlivosti řešení, stejně jako Benistr. Dodávali jsme technologii do jedné velké, z železobetonu tvořené nádrže, a i tam byly potíže s úniky vody. A to stěna byla násobně silnější, než tady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
FanZJ6 - (5) - 178.253 (?), 29.5.2011 15:43

Tekutou izolaci jsem použil dvousložkovou Den Braven S-T8 (stačil mi 1 kýblík 25kg). Izolaci bych řekl čím kvalitnější tím lepší (doporučoval bych dvousložkovou každopádně)

Malta je opravdu jen cca 2cm.

Stěny musí být šikmé (kvůli ledu)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 4.7.2011 8:46
Neměl byste někdo tip kde by se daly koupit odrezky jezirkove folie - Jizni Morava. Diky Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 105.131 (?), 13.12.2013 14:28

Ahoj, sice o nějkaý ten rok později, ale přece :) Plánuji teď jezírko na jaro a zajímá mě, zda nemáte zkušenost s EPDM fólií PondGard a jesti ji lze zařadit do sekce "levné fólie"? Našel jsem ji na internetu, ale nikde se nedopátrám ceny.. případně, je ta fólie Firestone pro jezírko dobrá volba? Děkuji, Míla K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Markon Heron - (23) - 176.14 (?), 13.12.2013 19:34

Firestone EPDM lacná zrovna nie je, ale podla mňa je to najlepšia volba. Cena za m2 okolo 7.5€, Dá sa aj lacnejšie, len treba hladať napr.  EPDM fólie Firestone akce výprodej!          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 24.1.2014 11:13

Zdravím - čistě z jazykového hlediska je "Silo Cap" vrchlík sila. Myslím, že se jedná o uřízlý vrchní díl nějakého sila. Je to možné? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 24.1.2014 19:29

významově je to "Silo Cap" = krycí folie dočasné skládky.

Asi podle dočasnosti a druhu skladovaného materiálu budou rúzná provedení. Silo_cap je i ta tenká mikrotenová folie co se s ní zakrývá nábytek sestěhovaný doprostřed pokoje při malování. Asi jako kdyby jste napsali "hrábě zahradní", tak nepoznáte, jestli jsou to vertikutační, dřevěné nebo 12 zubé kované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.165 (?), 18.9.2016 13:00
Dobry den.už dlouho hledám jakou použít folii.samozřejmě nechce se mi použít předražené folie.(jezirkove) celé jezírko bude obložené kamenen ze žuly a spárované betonem.folie nebude nikde vidět.takže si myslím že uv záření nehrozí.
Schema
Schema
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 10.132 (?), 5.6.2017 20:43

SILÁŽNÍ FOLIE...

pročetl jsem tady tu diskuzi od začátku až do konce a rád by jsem se podělil o svou zkušenost s touhle folií v zahradním jezírku.

Četl jsem názory pána, že by byl zvědav, co to udělá po pěti a více letech, že se rozpadne a podobně.

Víceméně tu folii většina zatracuje.

Já mám jezírko o velikosti asi 10m3 a vyloženou tedy použitou silážní folií.

Nemám pod ní nic, jako podklad, pouze jsem si pohrál s uhlazením zeminy.

Jezírko i plachta, tak jak to je funguje letos dvanáctým rokem.Jediný problém s plachtou jsem měl, když mi do vody padnul Zlatý Retrivr a drápkama mi sem tam, při snaze o vyškrábání se ven, ptachtu proděravěl.Což jsem samozřejmě po upuštění vody lehce pomocí nastříhaných záplat ze staré duše a Chemoprenu opravil..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika