Nápady na levné fólie či materiály na jezírko



host - 91.130 (?)
8.7.2010 22:34

Na Fatráckou fólii (Fatra Napajedla) nedám dopustit. Mám jezírko cca 6*13m skoro 8 let a doposud jsem neměl jediný problém i přesto, že v některých místech je fólie nekrytá. Do dneška je ohebná a víceméně na omak pružná. Do dneška jsem nezaznamenal ani nějaký únik. Neříkám, že byla tehdy nějak moc levná, ale ráno přijeli dva chlapíci, natáhli geotextilii na ni fólii, někde uřezali, někde svařili, udělali a večer byli pryč. Jo a ještě mi tvrdili, že mi vydrží minimálně 25 roků, když nebude vystavená slunci. Dnes už jim začínám věřit. Pamatuji si jen že ta fólie se jmenovala něco805 (jak Tatra  - Kačena) a bral jsem tu silnější (nabídli mi 1 a 1,5mm).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
host - 91.130 (?), 8.7.2010 22:34

Na Fatráckou fólii (Fatra Napajedla) nedám dopustit. Mám jezírko cca 6*13m skoro 8 let a doposud jsem neměl jediný problém i přesto, že v některých místech je fólie nekrytá. Do dneška je ohebná a víceméně na omak pružná. Do dneška jsem nezaznamenal ani nějaký únik. Neříkám, že byla tehdy nějak moc levná, ale ráno přijeli dva chlapíci, natáhli geotextilii na ni fólii, někde uřezali, někde svařili, udělali a večer byli pryč. Jo a ještě mi tvrdili, že mi vydrží minimálně 25 roků, když nebude vystavená slunci. Dnes už jim začínám věřit. Pamatuji si jen že ta fólie se jmenovala něco805 (jak Tatra  - Kačena) a bral jsem tu silnější (nabídli mi 1 a 1,5mm).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 104.24 (?), 12.11.2010 20:05

Fatra je podle mých zkušeností lepší fólie, než většina dražších z Hornbachu a OBI, to je jisté.  Sám bych ji ale nesvařoval. Ke mě přijeli dva neuvěřitelně rychlý "roboti" a než jsem se rozkoukal, tak 100m2 velmi členitého ztraceného bednění a betonu bylo pokryto luxusní folií.  Její největší výhoda je, že je zelená!!! Když máte čistou vodu, pěkně probarvené ryby a temně rudé lekníny je to nádherný pohled. A to koupání!!! Nevýhoda je, že když mám jezírko opravdu čisté, tak na dně čtu nápisy Fatra, Fatra, Fatra. Mám vnitřní fitraci 400l a každý rok na jaře vše čistím vapkou úplně dočista. Pak naleju 35 kubíků Poděbradky (ano, skutečně Poděbradky i s H2S) a začínám znovu a znovu od začátku.  PH neklesá pod 8,2 a po 5 letech je zelená fólie skoro přebarvená vrstvou sanitru na bílo (škoda).  Jak dopadne letní koupací sezóna nikdy napřed nevím, ale většinou jsem na tom mnohem lépe než soused s bazénem. Ten napouští Poděbradku taky, koupe se v Savu (smrdí to tak) a zelenou vodu má i se škraloupem a fitrace mu nepomáhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 177.97 (?), 14.11.2010 12:33

Nemel byste prosim nejake fotky vaseho jezirka?

A tou vnitrni filtraci myslite presne co?

Diky Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.20 (?), 18.3.2010 15:02

Proboha jen to nedělejte, my to zkusili a předělávali celé jezírko po zimě znovu. Folie silážní je sice levná, ale ráda praská hlavně při větších mrazech, navíc není odolná průrazům kořenů z různých rostlin. Takže i když jsme vykopali staré rybíze, nějaký ten kořínek tam zbyl a vyrazil nám pěkné díry do folie už během léta, to byla první předělávku, u které už nás to mělo varovat. Určitě neušetříte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.247 (?), 6.3.2011 22:29
Chci se zeptat na zkusenosti s PVC folii 0,5mm (konkretne Heissner), potrebuji dobudovat filtracni nadrz - 4m3 a zaizolovat jimku na destovku 8m3 - v pripade poskozeni by to znamenalo "jen" vycerpat pripadnou vodu, ale stejne, je u teto sily folie riziko poskozeni opravdu tak velke? Cenove rozdily jsou znatelne: pro tu 0,5 mne vychazi cena cca 4000 Kc a pro silnejsi nebo epdm skoro 9000kc tak nevim. Diky za radu. Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 195.153 (?), 6.3.2011 23:34

Mám folii 0,5 mm v jezírku protože jsem také loni řešil finance, dnes vím že to byla chyba, nejde napojovat kromě lepení a to se mi moc nelíbí, svařit se nedá, takže to dopadlo tak že jen co to počasí umožní budu celé jezírko upravovat a hlavně měnit folii za mnohem silněší a nebo EPDM na tomhle už šetřit nebudu. Mimochodem žádná úspora to nebyla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.5 (?), 14.4.2011 21:34

PVC folie Ekofoil síla 1.0 mm

Má někdo nějakou zkušenost z touto folii.Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 195.153 (?), 14.4.2011 21:49

roztaženost 300% u PVC folie mi přijde jako nesmysl. To mají jen kaučukové EPDM folie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 14.4.2011 21:53

Co je zajímavé nikde nenajdete odkaz na výrobce aby jste zjistil technické paramety folie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Meeeda1 - (37) - 92.74 (?), 14.4.2011 23:34

Dobrý den
Folie ekofoil jse vlastně folie pro použítí velkých membrán, jako je vodní elektrárna a pod. Díky její vlastností nezúženlivostí a dobré průtažnosti jsme se dohodli s výrobcem pro výrobu malých rozměrů jako je od 50m2 do 350m2 rozměrů. Jde o to že výrobce a firmy, které v tomto oboru pracují s EPDM si tuto folii chválí oproti ostatních folií z důvodů a to že EPDM je lehce prorazitelná a má tendenci po letech se zůžovat. Tato folie umí pracovat s velkou zátěží kámen na kámen což EPDM neumí. Lehce svařitelná bez chemických prvků a přípravků. Její pevnost při zkouškách s 12 druhy folie obstála na 1 místě.

Co se týče ceny
Zatím je cena mimosezonní jedná se o doprodej z roku 2010. kde se částka pohybuje z 92 až 94,-s DPH
Sezonní cena se nyvýší o 55%, kde jí bude možno zakoupit ve velkých řetězcích naší čr.
Termín výše uvedené situace nastane v šestém měsíci 2011.
naše ceny stoupnou na eshopu o 35%.

S pozdravem Martina Brchelová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika