Nápady na levné fólie či materiály na jezírko



Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?)
9.6.2009 21:07

horkovzdušnou pistolí s dostatečnou teplotou, plochým nástavcem na výduchu a válečkem zahlazovat, případně v menší míře se to dá pořešit špachtlí

druhá možnost je koupit lepidlo k tomu určené

no a k těm autoplachtám a krycím plachtám jen tolik, že s nima dělám roky ale nikdy by mě nenapadlo udělat z nich jezírko, připadal bych si jako barbar :-) samo nemluvím o tůňkách s pár stovkami litrů vody

u mě platí heslo

chceš mít opici, musíš mít i na banány

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 209.64 (?), 7.6.2009 14:26

mohl by sem někdo dat fofografii takového jezirka stašně by mně zajimalo jak vypada jezírko třeba z autoplachty, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 31.7.2009 11:03

Mno pepíno, skutečně zde neplatí triviální aritmetika, "dám to třikrát, třikrát déle to vydrží".

Čtu příspěvky a říkám si "každý svého štěstí strůjcem".

Podotýkám, že jsem v jiné již proběhlé diskusi s panem Hrkalem dlouho diskutoval o průmyslových profi foliových systémech pro vodní díla (folie, kterými se například hydroizilují horní nádrže přečerpávacích elektráren), která jsou kvalitní, mají všechny atesty pro styk s pitnou vodou, mají správnou tloušťku folie (Od 1,5 mm) a jsou na zlomku ceny adekvátních jezírkových folií .

Snaha nahradit hydroizolační bariéru zakrývací folií, silážní folií, nebo autoplachtou je poněkud zábavnou kategorií. Zvláště, když si představíme, co znamená odstranit závadu na tekoucím jezírku.

Ale nejsem opravdu překvapen, za posledních několik let jsem viděl neuvěřitelné věci - rozvody plynu provedené zahradními hadicemi, ústřední topení rozvedené levným plastem, horkovzdušné kanály krbu provedené novodurem, nevhodné paropropustné bariéry v sádrokartonových podhledech, hydroizolace nové budovy na igelitových pytlech. A tak dále, a tak podobně, a stále dokola. Proč proboha nejsem překvapený? Chápu snahu uspořit, ale nechápu snahu hazardovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.142 (?), 9.6.2009 9:03

Mám na zahradě širší plochu která je po mírném dešti podmáčená, snažil jsem se vyhloubyt a seatavit vodní plochu ale voda se po nekolika dnech vsákne.Muže mi někdo poradit jak svařit a čím jezírkovou folii pro pevný svár a jakou folii použít všem děkuji."(petimart@seznam.cz)".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 9.6.2009 21:07

horkovzdušnou pistolí s dostatečnou teplotou, plochým nástavcem na výduchu a válečkem zahlazovat, případně v menší míře se to dá pořešit špachtlí

druhá možnost je koupit lepidlo k tomu určené

no a k těm autoplachtám a krycím plachtám jen tolik, že s nima dělám roky ale nikdy by mě nenapadlo udělat z nich jezírko, připadal bych si jako barbar :-) samo nemluvím o tůňkách s pár stovkami litrů vody

u mě platí heslo

chceš mít opici, musíš mít i na banány

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.197 (?), 28.6.2009 21:21

ahojky, nevíte náhodou kde sehnat nějakou hezkou a samozřejmě ne moc drahou zahradní japon.lampu?

Kamenné jsou úděsně drahé, alespoń pro mě a tak jsem se obrátila na obchodní domy jako baumax atd. Jedna se mi tam líbila a když ji manžel přivezl zjistila jsem že je z betonu. Do dneška jsem netušila že se vyrábí i betonové. Připadá mi moc mohutná a velká a prostě se mi nelíbí. Přemýšlím že ji vrátím a potřebovala bych nějaký odkaz kam se obrátit. Nemáte někdo zkušenosti s nákupem zahradních japonských lamp?

Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 29.6.2009 0:34

Zkuste osvědčená bonsai centra... libčany, nebo Uherské Hradiště, tam je tuším Rinko a ještě Isabelia... možná i Jezírka Banat v.. Olomouci (tuším) a nebo Alcedor ve Zlivy (tam nevím, ale každopádně se zabývají chovem koi kaprů, takže třeba lampy by se u nich našly taky).

Každopádně podobné věci nekupovat v Baumaxech apod. :) Držím palce ať se Vám podaří najít "ten správný kousek".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.210 (?), 24.1.2014 11:08

mat super foliu... ale na filtry setrit?aky toto ma vyznam?filtracia je takysto zaklad dobreho jazierka! naco mi je nefungujuce zakalene jazierko s polomrtvimy rybamy a ziadnym ekosistemom... jaj bude napustene 15rokov...!?

som vasnivy akvarista a viem ze bez poriadneho filtra nikam nezajdem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.162 (?), 28.9.2009 16:49

Ahoj,

doporučuji se podívat na společnost Fatra Napajedla mají folii 1mm za 150kč - když ji dodají svařenou tak 175Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.47 (?), 2.10.2009 14:59

Oase 1mm nebudu říkat ve které firmě, stojí aktuálně 125 kč/m2...

co se týče mě, tak si Fatra může svou folii nechat :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 60.171 (?), 2.10.2009 19:15

...aj ja som videl podobnu akciu asi pred rokom, neviem ci nie za 100 KC, Ale bolo tam ale,...nakup filtra cerpadla a ja neviem coho este.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika