Koupací jezírko nebo bazén?



host - 6.7 (?)
17.12.2018 16:18

Na nete som cital - cistenie molitanu pomocou starej odstredivky - zmykacky. Skusal to niekto?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 17.12.2018 9:10

Myslím že řemeslně to máte udělané pěkně, čistě. Palec nahoru.
Náplně jsou fajn, řekl bych čím více tím lépe. Provzdušňování bych chápal spíš jako podporu při čištění medií, nemyslím že by ve vodě bylo tak málo kyslíku že by bakterie na povrchu nosiče nějak strádaly. Tak zatíženou vodu myslím v nádrži mít nikdy nebudete.
Dejte si jen pak pozor aby Vám kostky z filtrační pěny nevyplavaly vzhůru, budou nadnášeny bublinkami plynu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mjancar - (34) - 20.84 (?), 13.12.2018 8:53

Skoro mně přijde, že EXN je můj tiskový mluvčí...smiley Nicméně, když už kostky máte a jste takto daleko, tak doporučuji kostky dát ještě do pytle (resp. několika pytlů, např. od brambor) nebo síťky. Snáz se Vám to vyndá pro čištění a proplach vodou. Třeba budete spokojen nebo to příští sezonu změníte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jakub15 - (7) - 68.212 (?), 27.9.2017 8:59

Ano, to máte pravdu, že dovolená u moře asi vyjde lépe. :-). Mohu se ještě zeptat, zda jste si jezírko stavěl sám, nebo využil služeb specializovaných firem? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.180 (?), 13.12.2018 10:23

Stavěl jsem to tak na půl svépomocí. Filtraci s biomolitanu jsem si stavěl sám. Rozpočet jsem hodně hlídal.

Když to spočítám, tak každoroční 3 týdenní dovolená v Řecku se 4člennou rodinou po dobu 20 let - vychází levněji, než stavba jezírka 30m3. Další "drobné"náklady, práce kolem jsou téměř po celý rok. Když se do toho započítá vaše práce a váš čas, pak je to zcela nenávratná investice. No, ale člověk se něčím bavit musí, že? smiley

U jezírka hodnotím především estetický dojem na zahradě. Více hmyzu, více živočichů. Význam koupání se po čase řadí téměř na poslední místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.7 (?), 17.12.2018 16:18

Na nete som cital - cistenie molitanu pomocou starej odstredivky - zmykacky. Skusal to niekto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika