Kde sehnat dafnie



host - 112.55 (?) 
15.8.2016 18:28, zobrazeno: 11571x

Dobrý den, mohl by prosím někdo poradit kde sehnat živé dafnie? 

Děkuji Marcela 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 187.216 (?), 15.8.2016 19:07

V toto roční období je dafnií plná většina rybníků a ostatních stojatých vod.

Stačí podběráček se síťkou z dámské punčochy a "lovit s ním ve vodě" nebo pokud je k dispozici zdroj energie, tlačit přes tuto síťku vodu čerpadlem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.35 (?), 16.8.2016 11:40

Děkuji za odpověď, asi mi nic jného nezbyde.

Marcela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 16.8.2016 12:46

Záleží na co je potřebujete. Kdysi byla k sehnání vajíčka žábronožek solných. Ta se líhla ve slané vodě a vylíhlé žábronožky se scedily a zkrmovaly. Ale jsou z Ameriky a tím pádem dost drahá. Jak je to dnes nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.35 (?), 16.8.2016 13:37

Vyčetla jsem, že jsou výborné do jezírka jakožto požírači řas.Rozhodla jsem se to vyzkoušet, ovšem zjistila jsem, že u nás nejsou skoro k sehnání, jedině jak tady někdo psal, tak volně v rybníku.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.8.2016 15:11

Narazil jsem na firmu, která je dokonce prodávala - tuším že byli odněkud z Moravy.  Přišlo mi to úsměvné, co jde dnes všechno prodávat.
Myslím že rybník poslouží podobně, a levněji. Jen si nejsem jist tím efektem který od nich čekáte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.213 (?), 16.8.2016 15:51

Dafnie se chytaly ve stojaté vodě v takových rybníčkach v lukách.Postupně ubýval jejich výskyt.Stal se z nich výhodný artikl pro akvaristy.Dafnie opravdu čistí vodu neboť tyto rybníčky bývaly křišťávě čisté.V normálním rybníku jí těžko najdete prože ryby je vyžerou.Pokud budou z Akvaristiky jako živé krmivo tak pozor na to aby to byly skutečně dafnie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.253 (?), 16.8.2016 18:12

Perloočka, dafnie najdete v každém rybníku. Jdou tuším proti větru, tak jestli je nechytnete na jednom břehu, bežte na protější. Výhodný artikl to asi není-100 ml za dvacet korun, suší se na zimu nebo sušené někdo používá, protože se bojí zavlečení chorob z rybníku. Při sušení pěkně smrdí i usušené trošku "jedou". V některých rybnících jich ale může být poskromnu, protože se rybníky musí hnojit a to dělá málo kdo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.240 (?), 16.8.2016 21:57

Těhle malých potvůrek je spousta druhů, nejlépe se zaptat nějakého akvaristy, kam na ně chodí. Nejčastěji je najdete v nějakém návesním rybníčku - kachňáku s vodou ne moc čistou. Někdy to vypadá jako hustější polévka. Do síťky ze staré punčochy jich můžete nachytat třeba vědro, ale při delší přepravě se snadno udusí.   pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.8.2016 6:12

Daphnie jsou často pomíchány s Cyclopy (buchankami). Pokud je chcete oddělit, použijte vhodné síto. Největší Daphnie neprojdou a zůstanou před sítem. Akvaristé, kteří množí rybky, chodí na plankton často. Používají větší monofilový vak na hruhu o průměru kolem 30 cm. Takže mají nachytáno za dvě minuty. Mávání s punčochou není tak efektivní a některé frakce vám utečou. Teď v srpnu si však můžete do svého akvária (nebo jezírka) zavléct s planktonem i nezmary. Před vylitím nádoby s planktonem ji proto nechte 20 minut v klidu. Nezmaři zůstanou přichyceni na stěnách. Pokud přesto stále hledáte svůj nejvhodnější způsob opatření Daphnií, nalijte do čistého sudu s čistou vodou jeden kbelík vody z rybníka. Během měsíce tam tyto korýše najdete. Pokud je chcete dlouhodobě chovat a udržovat, chraňte je před kontaktem s chemickými postřiky. Okamžitě hynou při styku i se stopovým množstvím organoforfátů a jiných jedů. Ty největší (D. magna) se proto osvědčily i k testování kvality vody. Ale to asi víte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika