Kámen na dno jezírka či holá fólie - jak se to pak čistí?



host - 91.229 (?) 
24.4.2009 19:49, zobrazeno: 8518x

čtu si tady diskuzi a nenašla jsem zatím nikde inspiraci tak mám také dotaz - jezírko cca 70m3 zatím bez ryb - je vhodné vyskládat uvnitř kačírkem a porfyrem tak aby nebyla fólie vůbec vidět nebo se to pak špatně čistí? A filtrace nám byla navržena gravitační až u domu, což je 10m od jezírka asi 0,5m pod úrovní hladiny, je to v pořádku? Jsou to všechno docela pálky, začínám být nedůvěřivá, jestli to má vůbec cenu.

Děkuji za odpovědi

Ivana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 47.182 (?), 24.4.2009 20:24

Filtrace není jen o tom, kde je umístěná, ale to asi víte, k tomu tedy asi tolik, že při té vzdálenosti 10 m je umístění asi 0,5 m pod úrovní hladiny v pořádku (počítá se s úbytkem tlaku v trubkách při té vzdálenosti).

Co se týče vykládání kačírkem, čistí se to blbě a pokud plánujete rybky drží se pak v kačírku na dně spousta nedobrých bakterií a podobných kreatůr, které v rybníčku pro rybky nechcete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 24.4.2009 21:27

Nádrže s kačírkovým dnem jsou na začátku krásné, ale jsou náročné na údržbu, a to mnohem víc, než klasická folie. Neveřtě, že existují takové kmeny bakterií, které dokáží zabahněný kačírek zcela vyčistit,  zkoušel jsme několik výrobků, a nikdy se mi to zcela nepovedlo, pokud jsme tomu nepomohl nějakým výrazným mechanickým způsobem - obykle kombinací vysavače a karbování dna nádrže.
Vaše jezírko bude koupací, nebo plánujete pěstovat KOI, nebo má bý jen tak okrasné pro oko? I to Vám může usnadnit rozhodnutí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.229 (?), 24.4.2009 23:21

děkuji za odpovědi, co se týká využití, máme menšího kluka, tak aby nelezl k sousedům do bazénu, musí být zatím jezírko určeno i ke koupání (stejně prej do rákosí nevleze:)) za 5 let uvidíme, jak se to osvědčí. Já osobně bych raději měla ty ryby a koupat bych se zajela na kole k rybníku. Mě se ten kačírkový líbí víc, ale zatím potvrzujete mé obavy, že se to víc zaneřádí, ach jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.182 (?), 25.4.2009 8:09

Pokud tam chcete nechat koupat syna, tak každopádně na kačírek se vykašlete...

Jinak ta folie většinou stejně za nějaký čas už není skoro vidět :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.147 (?), 14.6.2019 22:00

Dobry den, a co misto kamene dat na dno jen pisek, spinilo by to hodne nebo pisek cistí? dekuji Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 18.34 (?), 16.6.2019 20:42

Písek na dně IMHO není dobrý nápad, prakticky Vám znemožní následné vysávání

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika