jezírko ve sklepě?



host - 180.133 (?)
21.5.2008 21:39

No řekl bych, že ta spodní voda bude dost tvrdá. A ty ryby napotřebujou v zimě zimu a v létě teplo? A jak bude to jezírko velké, jak ho budete čistit od zahnívajících zbytků rybí potravy?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 168.167 (?), 21.5.2008 12:30, zobrazeno: 10330x

Jsem naprostý laik, předem se omlouvám za možná nesmyslný dotaz:

Stavím sklep, ve kterém bude "studna" nebo spíš takové malé jezírko vytesané  do opukové skály, napájené spodní vodou. Uvažuji nad světlovodem, který by k vodní hladině přivedl sluneční světlo a umožnil pěstování rostlin, případně i ryb. Objem vody nebude nijak velký, 300-400L. Myslíte že by se v takovém prostředí nějaké rybě mohlo dařit, nebo mám raději skončit u rostlin?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.31 (?), 21.5.2008 13:00

Napadá mě střevle potoční, ale možná mi to nějaký odborník na ryby vyvrátí. Žije v horských jezírkách, kde je i v létě neustále velmi studená voda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 21.5.2008 13:29

A co by ty rybky baštily? Budete je chodit krmit? Napadlo mě- co čolci nebo žebrovníci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 21.5.2008 14:38

s krmením by problém nebyl,  budu tam chodit dost často, bude se tam totiž skladovat pitíčko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 21.5.2008 17:02

Hlavně jestli ta voda neprosakuje z nějakého hnojiště, pak by to na ryby nebylo. Nevím taky, jestli chov ryb v takovém prostředí nebude spíše trápení. Střevle podle mně není vhodná, žije sice v v malých potocích a ríčkách, které mohou být chladné, ale v létě na slunci i intenzívně prohřáté, ale střevle podle mně je poměrně žravá ryba, která málo snáší hladovění a neprovzdušněnou vodu. Matně si vzpomínám, že třeba v podobném prostředí - studna bez odtoku, byl popsán případ, že tam byl vysazen jelec tloušť, který tam přežíval bez jakéhokoliv krmení. Na rybách to bylo přirozeně vidět, velká hlava, malé tělo, ale občas spadlí brouci a slimáci asi ty ryby stačily uživit.  Potom velice odolné ryby by měli být karasi, ti zlatí a různě barevní šlechtění možná ani tak ne, ale ti obyčejní, co žijí jako plevelné ryby v rybnících určitě ano. Sice nevím, jak by si poradili, na rozdíl od tloušťů s chladnou vodou, snad ano.

U jezírka s malou hloubkou, napájeného spodní vodou bez odtoku je ale problém s kolísáním té spodní vody, pokud to je skutečně spodní voda, co se tlačí zespoda skálou a hladina jezírka je na úrovni té spodní vody. Ta totiž běžně kolísá až o metry. Jezírko by se muselo denně kontrolovat nebo třeba elektronicky hlídat hladina a v případě poklesu vody ryby vylovit a přénést někde do náhradní nádrže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.183 (?), 21.5.2008 21:02

hladina kolísá během roku asi o metr, to je pravda. Mám v místě budoucího jezírka díru do které stahuji vodu během stavby sklepa a vzhledem k tomu že už tam tu díru mám přes rok, bylo dost času na monitorování hladiny. Myslím že není problém udělat jezírko tak hluboké, aby nikdy nevyschlo. Spíš bude problém s teplotou vody. Proto jsem ten nápad pustil do debaty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 21.5.2008 15:52

Nějaké rybky, kterým stačí studená voda, by byly lepší než rostliny, protože nepotřebují světlo. A krmení by taky nemusel být problém, ryby jako studenokrevní živočichové nepotřebují krmit každý den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 152.7 (?), 21.5.2008 21:09
Myslim ze akvarko by bylo jednodussi reseni :-) Kazdopadne to muze byt znacne problematicke.Nevite jake slozeni ma voda?Jakou prumernou teplotu, kolisani hladiny atd..Fakt vysledek muze byt znacne nejisty.Pripadne cisteni jezirka filtrace, odcerpavani kalu ze sklepa na povrch a nebo vynaset vodu? Ja bych tam radsi soupl chladit treba pivo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.133 (?), 21.5.2008 21:39

No řekl bych, že ta spodní voda bude dost tvrdá. A ty ryby napotřebujou v zimě zimu a v létě teplo? A jak bude to jezírko velké, jak ho budete čistit od zahnívajících zbytků rybí potravy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika