Jezirka - bakterie



Stránky: 1,  2   
BarboraB - (4) - 168.152 (?) 
13.5.2018 0:59, zobrazeno: 6880x

Chci se s vámi podělit o naší zkušenost + mne zajímá jaké zkušenosti máte vy

U nás - jezírkona klíč - asi po 3 týdnech voda začla zelenat.

Od další sezóny jsme to začli řešit bakteriema. Spokojenost nejvyšší - tak 5 let.

poté se nám začla dělat "vláknitá řasa"(prostě voda čistá ALE humus na dně ale veliiiký 2 CM VRSTVA SMRADLAVÁ), který po dotyku zakalil vodu

Domnívám se, že bakterie sice zvládaly tu řasu kalící vodu, ale zadělávaly základ = živiny pro tu druhou řasu, které jsme se bez vypuštění a deyinfekte jezírka pak nedokázali zbavit.

Letos při čištění důkladném - hlína jak v pobřčžních zónách tak v kořenovém filtru - určo to chce nějak průběžně hlídat... aby se předešlo radikálnímu a veeelmi pracnému zásahu který zažívám už spíš jen já - manžel se od filtru distancuje :) jemu stačí napucovat jezírko a opět nastává situace typu že si manžewl mylí, že se koupí bakterie a tý přece ya tz peníze... chi sme se předci užjednou přesvědčili, že to takle nefunguje...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 39.3 (?), 18.8.2018 14:18

Já mám jezírko už 7 let, i s rybama, a za tu dobu jsem pochopil jedno. Je lepší mít radši zelenou vodu než vláknitou řasu. Zelená voda je známkou toho, že jezírko pracuje a funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 18.8.2018 16:19

Zelená voda nemá s vláknitou řasou nic moc společného (vláknitá řasa je spíše závislá na tom, jestli není jezírko nadměrně osluněné). Důležité je, jaký je obsah jezírka, jeho hloubka, použitá filtrace a výkon čerpadla. Když je všechno v pořádku, tak se toho do jezírka moc sypat nemusí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.18 (?), 24.8.2018 10:14

Zelena voda je podporovana hlavne slnkom, t.j. jazierko je malo tienene. Vlaknita riasa je podporovana nadbytkom zivin (fosfatov) z krmenia ryb alebo z hnijuceho napadaneho listia. Najefektivnejsi sposob ako odtranit zelenu vodu je UV lampa, ktoru treba pravidelne kazdu sezonu menit. Na zelenu riasu pomaha pripravok house of kata, ktory sa uz tazsie zhana, kedze ho v EU zakazali, ale su aj alternativy ako napr.:Fadenalgenfrei F. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.91 (?), 25.8.2018 9:15

Pokud je kvalitní filtrace a vše v pořádku tak není potřeba ani UV lampa a jednobuněčná rasa tedy zelená voda se vyskytovat nebude. To samé vláknitá řasa, pokud se vše jak má být a člověk trochu hydrochemii a hydrobiologii rozumí, naroste maximálně několik mm až cm porost, který mě osobně přijde esteticky zajímavější než čisté kameny a folie ohledně kontrastu ryb. Přirozenou cestou nikdy nebudete mít v jezírku 0 % vláknité řasy, jelikož fytoplankton vám časem osidly a bude růst i v demineralizované/destilované vodě, kde by melo být 0 živin. Pokud už odstraňovat vláknitou řasu, tak vysavačem nebo nanejvýš velmi dobrým přípravkem Kata Pond.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 247.89 (?), 25.8.2018 22:10

velmi dobrým přípravkem Kata Pond...

co je to ten velmi dobry pripravok Kata Pond? Podla privlastku by som to tipoval na nejaky zazrak, ale asi nie. Naozaj. Co je to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 20.91 (?), 26.8.2018 9:34

Použijte Google. Zazraky neexistuji a hlavne nikdy nic neni 100%. Když bude člověk v jezírku očekávat vodu jako v bazenu, tak nikdy nebude a ani nemuze byt s jezírkem na 100'% spokojeny :)

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 26.8.2018 16:47

Je to malířská běloba, která je nasypaná do krabičky s exotickým názvem a prodávaná za mnohonásobně vyšší cenu. Už je tady o tom několik vláken.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Evža - (2) - 107.33 (?), 15.5.2019 16:02
Dovolte reakci... je to naprostá hloupost. Dobře fungující zahradnit jezírko má křišťálově čistou vodu s přiměřeným množstvím vláknité řasy, té se vyhnou v podstatě nedá... jde jen o to aby ji nebylo příliš. Jakou asi má hodnotu se divat do jezirka a nevidět nic skrz brčálovou vodu???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 2.6.2019 9:14

Zdravím Vás.

 

Po rozjezdu filtrace jsem nad míru spokojen s křišťálovou vodou.

Problém je, že se mi filtr nadměrně zanáší po cca 3 týdnech provozu je na filtrech nános, kdy voda již pouze přetéká.

Nevíte jak tomu zabránit/častější čištění filtrů od nečistot s následným přidáním bakterii, které po čištění filtru částečně zmizí?

Nevím jestli je dobré čistit filtr často, kdy je narušen chod vody co se bakterii týče?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika