Jeseter Ruský a ochrana jezírka před kočkami



Stránky: 1,  2   
host - 4.13 (?) 
24.5.2010 10:35, zobrazeno: 21990x

Dobrý den, mám jezírko v terénu cca 2,5x4m, problém je ten, že pokud v něm mám ryby, kočky je okamžitě vyloví. Řešila jsem to sítí přes celé jezírko, bohužel je to ale hodně nevzhledné, ačkoliv účinné. Máte s kočkami a ochranou jiným způsobem nějakou zkušenost?a další otázka, nyní mám dva jesetery ruské, prosím o nějaké podrobnější info o chovu a zkušenosti.Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 58.146 (?), 25.5.2010 17:08

Dobrý den.

Taky nám kočka sežrala jesetera o délce 40 cm.

Síť je opravdu nevzhledná. Proto jsme koupili nízký drátěný plotek (výška 60 cm)  a vedeme ho těsně kolem vodní plochy. Kočky se vody bojí a plotek je dost vysoký.

Stačí jen zajistik stále zaplavené břehy a dodatečným drátem vyplnit velké mezery v plotku, tak aby kočka neprostrčila tlapku.

Zatím jsou ryby v bezpečí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.146 (?), 3.6.2010 21:53

Dobrý den také mám problémy s kočkou chodí mi k jezírku v noci, přez den jsem ji tam ještě neviděl ryby jsou poškrábané a jsou celý den zajeté na dně a nejsou vubec vydět.Známý mi poradil namontovat k jezírku halogen s detektorem pohybu když kočka přijde halogen se rozsvítí kočka se lekne a uteče o víkendu budu montovat halogen tak snad to pomůže

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.240 (?), 13.6.2010 8:11

Dobry den, ja si myslim ze ten halogen so senzorem nepomoze, nakolko mam na dvore niekolko senzorov s halogenmi a s mackami to vobec nic nerobi. Naopa si myslim, ze si akurat tak svietia pod nohy.Akurat my to zvysuje spotrebu elektriny. Skor by som sa priklonil k variante :

1.  Elektrický ohradník  FIAP Security Active

2.  Elektrické ohradníky Olli 

Pekny den a lovu zdar! :)

Vaclav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 61.106 (?), 13.6.2010 15:53
(Ostnatý drát po obvodu). Mnohdy stačí bohatý porost tvrdších a splývavých vodních rostlin kolem okrajů nádrže, který drží ryby dál od břehu, plus je kryje a kočce znemožňuje snadný, pohodlný lov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 60.169 (?), 1.7.2010 11:42
mam psa a je to stoprocent!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.8 (?), 7.7.2010 11:25
Dobrý den, proti kočkám jsem taky bojoval měl jsem v jezírku 5karasů, 6koi,1jesetera, dal jsem je do jezírka a během týdne nebyla v jezírku ani jedna ryba.Koupil jsem plot a nastřihal jsem ho na cca 20cm na výšku.Dal jsem ho těsně před vodu a funguje to. Od té doby mně nezmizela ani jedna ryba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.119 (?), 26.2.2012 12:45

Řešil jsem podobný problém. Sítě nebo ploty pohled na jezírko ničí stejně tak drátěné ohradníky. Umístil jsem kolem jednu ze zavlažovacích větví zavlažování, které se automaticky spustí, když je kolem pohyb. Nevýhoda je, že PIR čidla fungují korektně jen v noci. Pokud je slunečný den je třeba to vypnout (každou chvíli to na chvilku spustí - není to až zas tak moc na škodu). Kočky se vody bojí a jakmile jen slyší začátek zvuku trysek tak mizí hodně daleko (a jak rychle..). Takhle občas dostanou sprchu a po čase berou jezírko obloukem i bez zavlažování. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.1 (?), 28.2.2012 19:04

ja použivam sklopec na kuny! vyborna vec...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.1 (?), 28.2.2012 20:18

 Také jsem o tom uvažoval a navíc mi to tady leží bez úžitku.  Co dát jako návnadu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika