Jaký koupit jezírkový vysavač?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?) 
13.1.2009 10:08, zobrazeno: 58223x

Dobrý den, zvažuji koupi jezírkového vysavače Oase Pondovac 3 nebo GARDENY SR 2000. Nemam s těmito výrobky žádné praktické zkušenosti, proto Vám budu vděčný za Vaše rady, či postřehy z praxe. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.1.2009 8:58

Jako prodejce této techniky Vám velmi doporučuji, aby jste si vysavače vyzkoušel sám někde u známého, kterýho už má, nebo u prodávajícího přímo ve vodě. Ze zkušenosti mohu konstatovat, že někteří zákazníci mají nereálné představy o možnostech toho stroje, a tak mohou být zklamáni z výsledků, které při vysávání docílí. Jako vodítko Vám nemůže sloužit třeba ani příkon stroje - v tomto případě je velmi důležitá konstrukce.
Jinak vysavač hodnotím jako velmi důležitý pro běžnou údržbu jezírka, a u některých typů nádrží stavím jeho přínos a efektivitu výše než třeba UV lampy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 15.1.2009 11:33

Dekuji, jsem od Opavy a u nas v okli se mi nepodarilo zadneho prodejce jez ho mel skladem sehnat. Dle fotografii jsou si oba modely velmi podobne, cenove rovnez, o to je rozhodnuti tezsi. Pondovac ma navic 5letou zaruku tak asi pujdu do neho, ma Vam nejake zname nedostatky, pred kterymi by jste me mohl varovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.62 (?), 15.1.2009 17:33

hmmm pokud by vám stačilo odsát kal (ne vracet vodu) tak byste mohl použít běžné kalové čerpadlo, připevněné na tyči pro vedení... vím, že je kalové čerpadlo těžké ale ve vodě to tak zlé není a myslím, že jeho možnosti odsátí nečistot jsou trošku vyšší, nevím... musel byste to asi zkusit.

Pro mě by byla základním argumentem cena, levné kalové čerpadlo koupíte za nějakých 900 kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.1.2009 20:14

GArdenu jsem na vlastní oči neviděl, takže těžko soudit. Co se modelu od OASE týče,  jeho největší slabinou jsou trubky, které na sebe nasunujete a tím můžete vysávat z větší hloubky. Výrobce to zdůvodňuje snadnou manipulací při vysávání z menších hloubek či malých jezírek, podle mě je to proto,  že se snaží nacpat vysavač do malé a pro přepravu vhodné krabice.   Máme u nás 5 strojů v půjčovně, a nedělám si iluze, jak s nimi asi lidi doma zachází, když nejsou jejich.  Po sezoně je vždycky odprodáváme za sníženou cenu, mám zpětnou reakci pouze od jednoho z těch, co si použitý stroj koupili, a ten je spokojený,  dokoupil jen sadu těsnících gumových kroužků.

K tomu druhému příspěvku ohledně kalového čerpadla - ano, jde to, ale pokud máte v jezírku kačírkové dno, asi zničíte rotor nebo některou z jeho lopatek na čerpadle díky valounkům - to se u vysavače nestane. Pokud tedy máte jezírkou pouze foliové, klidně do nějakého udělátka na čerpadlo jděte, pokud třeba chcete odkalovat kačírkové dno, příbřežní zóny atd, je to spíš na vysavač

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.1.2009 20:19

Teprve teď jsme si všimnul Vašeho nicku  - Pavel Slany - myslím, že by jste vysavač ocenil při čištění Vaší komorové fitlrace - soudím tak podle sebe, já v nádobách s mediem nemám doma spodní výpusť, a odkaluji vysavačem. Už si nevzpomínám, u jakého filtračního media jste nakonec skončil, ale jestli plave jako to moje, tak máte o důvod víc, proč si ho pořídit
Přeci jen bych si dal práci a někoho tam u Vás našel - dopředu ale upozorňuju, že na suchu nic nepoznáte, ten vysavač musí pracovat s vodou, ideálně blátem a vodou. Na suchu pracuje super i vysavač od Pontecu , s vodou a nervy obsluhy je to už o dost jiné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.62 (?), 15.1.2009 23:06

Máte pravdu, přiznám se, že ničení lopatek mě nějak nenapadlo, osobně, ale nemám kačírek ani kamení v nádrži (koi) takže se mě toto netýká :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 16.1.2009 8:26

Ty udelatka s ruznyma cerpadlama jsem zkousel loni a cele to byla ztrata casu, proto se divam po vysavaci, navic budu kopat dalsi jezirko tak mam o duvod vic :-),  predpokladam, ze kal po rybach ze dna s tim vysaju bez problemu, jak je to s dlouhyma rasama na rovnem povrchu dokaze je podtlak v cca metrove hloubce odtrhnout,-odsat z kamenu? Taky jsem si ho chtel na podzim na vyzkouseni pujcit, nez ho koupim, bohuzel jsem nikoho u nas v okoli nesehnal, obvolal jsem i pujcovny a nikdo ho nema ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.1.2009 8:47

z metrové hlouby to bude brát kal i drobnější kousky kačírku. Co se odtržení vláknité řasy a jejího odtržení od podkladu týče, tam bude myslím neúspěšný, něco asi odtrhnete (záleží na podkladu) ale není to žádná sláva. Spíš jde o bláto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michaeel - (1) - 150.158 (?), 12.5.2019 19:04

Nevšiml jsem si, jak je tento příspěvěk starý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika