Jaké ryby? pstruh x siven x jesen x okoun x jeseter



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?)
30.3.2010 10:11
okouni sežerou moc havěti, komáří larvy, pulce,ze pstruhů je vhodný duhový, potočák by nevydržel teplo, jinak jelec taky vydrží hodně, jeseter žere ze dna, ale cena je dost vysoká.u jesetera zvolit druh, aby vydržel teplo.Pokud stačí menší ryby, tak okoun, plotice,karas, lín.Chlorovaná voda nevadí, pokud je napouštěna v menší míře, stačí se rychle odpařit, můžete ji nechat předtím v sudu nebo přes kaskádu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 86.155 (?), 30.3.2010 9:48, zobrazeno: 19705x

Ahoj všem, mám nově vybudované koupací jezírko, cca 100 m3, hloubka max 1,7m a chci nasadit pár ryb především jako požíračů hmyzu a predátorů na různu malou havěť :-) Filtraci mám dimenzovanou dostatečně, voda je navíc prokysličovaná přes kaskádu a je krásně průzračná.
Má někdo zkušenosti s uvedenými druhy ryb? Co nejlépe žere hmyz, pulce apod.? Zvládne pstruh občasné dopouštění jezírka chlorovanou vodou z vodovodu? (když jezírko čístím vysavačem ubydou cca 3 cm vody) Je nutné nějak dokrmovat? Jezírko chci hlvně na koupání, ryb jen málo... Kolik a jakých můžete doporučit? Díky moc, Robert

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 30.3.2010 10:11
okouni sežerou moc havěti, komáří larvy, pulce,ze pstruhů je vhodný duhový, potočák by nevydržel teplo, jinak jelec taky vydrží hodně, jeseter žere ze dna, ale cena je dost vysoká.u jesetera zvolit druh, aby vydržel teplo.Pokud stačí menší ryby, tak okoun, plotice,karas, lín.Chlorovaná voda nevadí, pokud je napouštěna v menší míře, stačí se rychle odpařit, můžete ji nechat předtím v sudu nebo přes kaskádu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.106 (?), 30.3.2010 11:22
Koupací jezírko - znamená teplejší voda, takže siven radši ne, pstruh duhák při té hloubce by mohl být, jesen i jeseteři taky a okouni se hodí naprosto. Okoun zlikviduje vše na co stačí svou velikostí, to znamená i uvedené ryby budou-li o něco víc menší než je on sám a nevylučuje se i potravní konkurence. Osobně by vysadil buď jen okouny s větším jeseterem, nebo pstruhy duhové s jesetery. Možností je i vzhledný lipan, který by se měl vysadit ve velikosti potěru, aby se lépe přizpůsobil prostředí - ke sběru napadaného hmyzu je ideální a získat se dá oslovením rybářských institucí množící v umělých líhních tento druh - právě teď na jaře. K lipanům je možné přidat ty jesetery. Mičurinec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.64 (?), 31.3.2010 17:48

pokud mate koupaci jezirko nedoporučuji žadne ryby davat do jezírka, za rok toho budete litovat že jste jich tam dal!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 86.155 (?), 2.4.2010 12:28

Proč myslíte, že budu litovat? Kvůli kvalitě vody nebo čemu? Ryby chci do jezírka především proto, aby likvidovaly hmyz, komáří larvy, znakoplavky, vše co napadá na hladinu...

Jinak filtr mám dimenzovaný tak, že cca 6 ryb by se nemělo vůnec nijak projevit.

Nechci ryby z estetických důvodů, proto mě nelákají Koi apod. (slyšel jsem že hodně špiní vodu...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.138 (?), 31.3.2010 20:31

Koi kapr, červená foma Jesena a karase pokud z tech rybek chcete mít i radost a občas je i zahlídnout. Lososovité ryby rozhodně ne a to ani duháka. I tak s výjimkou karase by měli jít na zimu ven,    j.c.megq

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 99.51 (?), 1.4.2010 11:31

Dobrý den,

chci se zeptat, jakou máte filtraci a čerpadla?..

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.155 (?), 2.4.2010 12:33

Mám:

filtr Biotec Screenmatic Pro 36
UV Biotron 110 C
čerpadlo Aquamax ECO 16000
skimmer Aqua skim 40

vše od Oase... Zatím jsem z filtrace nadšený (nejsem placený za reklamu, je to fakt:-) Když asi před 14 dny jezírko rozmrzlo byla voda kalná, na dno nebylo vidět ani v 1m. Po spuštění filtrace se voda viditelně čistila každým dnem a nyní je úplně průzračná a vidím každý detail i v hloubce 1,7m. Snad bude stejně dobře fungovat i nadále... Líbí se mi i jak je vymyšlené čištění filtru, je vidět že o tom někdo hodně přemýšlel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 178.82 (?), 2.4.2010 21:41
děkuji.. právě také řeším výstavbu vč.filtrace a nabízejí mi použít filtraci TRIPOD s Vortexem -cena cca 120 tis. a velikost 2x2 m -prostě venkovní obr. bedna... je ten Biotec dostačující a ajk je veliký?.. já budu mít cca 95m3 jezero koupací
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 3.4.2010 9:09

Ano, na objem 95m3 nádrže bez ryb (obyvkle bývá koupací jezírko bez ryb) Vám bude Biotec 36 stačit. S rezervou. Je velký asi jako kancelářský stůl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika