Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 40.197 (?) 
17.6.2011 21:58, zobrazeno: 225381x

Mám následující dotaz. Máme koupací jezírko s krásně čistou vodou, a velkým množstvím vláknité zelené řasy. Koupila jsem si v jednom eshopu přípravek Algea Away, ale trochu mi mate návod na jeho použití. Píšou v něm, že se UV lampy nemusí vypínat, a o kus dál v návodu pak že obsahuje bakterie a enzymy. Což mi přijde trochu zvláštní. Kamarádka s podobně velkým koupacím jezírkem používá Pond Protect, ale musí ho aplikovat 2x ročně(a u Algae away to podle návodu a doporučeného dávkování vychází levněji). U Pond Protectu vypíná UV lampu (jednou jí zapomněla vypnout, a výsledek byl o dost horší), a je mi divné, že u přípravku s bakteriemi by se to dělat nemuselo. Vznesla jsem dotaz na eshop, ale poslali mi okopírovaný návod L Poradíte někdo, jak to mám správně udělat, a zbavit se řasy?

Díky za rady Světlana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.32 (?), 17.6.2011 22:22

Taky aplikuju ten to přípravek sice na malé jezírko ale ja to stejný způsob je to nejlepší přípravek na řasy UV lampu sem nikdy nevypínal a nic se nestalo vždycky to zabralo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.98 (?), 18.6.2011 0:11

Také jsem řešil problém s řasou a používal různé prostředky, ale moc spokojen jsem nebyl. Mám jen malé jezírko, cca 2 m/3, letos třetím rokem.

Na jaře jsem zakoupil Algae Away a aplikoval, UV lampu jsem nechal běžet. Po cca 10 dnech jsem nebyl ani tentokráte spokojen (po týdnu jsem dával druhou dávku), výsledek se moc nedostavil. Později jsem se teprve dočetl, že Algae Away zabírá až tak za 2 týdny nejdříve.

Já jsem ještě aplikoval Pond Protect. Zde jsem lampu vypnul. Během cca 3 dnů bylo jezírko jak zázrakem čisté. Hlavně kačírková zóna, mizel povlak z kamínků, ale i z hadic, vzduchování a pod.

Dále jsem jen dávkoval Algae Away, asi jendou za 14 dní. S tímto přípravkem jsem naprosto spokojen, řasa neroste, voda čistá.

Nicméně po cca 1,5 měsíci se na kačírku opět ojevil nějaký šlem, či co. Toto asi Algae Away nevyřeší. Aplikoval jsem tedy podruhé Pond Protect a opět stejné jako v prvém případě. Do dvou dnů vše čisté.

Takže já nyní používám jednou za 14 dni Algae a jednou začas dle potřeby Pond Protec. Podle mého každý působí jinak a vzájemně se pěkně doplňují.

A nakonec bych měl také dotaz k UV lampě - ve spojení s Pond Protec. U mnoha přípravků se musí po aplikaci vypnout lampa, u Pond Protec se musí vypínat aspoň 2 dny předem. Proč? Proč předem? 
Osobně jsem ji vypnul také až po aplikaci, ale možná to je špatně. Znáte někdo důvod tohoto postupu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.6.2011 9:53

U Pond Protect nemusíte lampu vypínat 2 dny předem, to opravdu ne. Je ale důležité jí vypnout po aplikaci Pond Protectu - tak na týden, 10 dnů. Silná lampa a PP se opravdu navzájem nemusí, účinek připravku je pak výrazně horší.

Co se dotazu na Algae away týče - lampu opravdu podle návodu vypínat nemusíte. Jeho výrobce zde patrně použivá takové živé bakterie a enzymy, které jsou vůči UV záření imuní :)
Že jste trochu zmatená z návodu u přípravku? Není se co divit, nejste sama :) 
Věta v návodu "... Obsahuje bakterie a enzymy..."  je o pár řádek dál vyšperkována "... UV zářiče nemusíte vypínat... " a o další kus níže doplněna větou o možnosti přidávání "sypkého peroxidu"
A takových otazníků je u tohoto přípravku více

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.118 (?), 18.6.2011 23:37
Jak to s tou imunitou vůči uv lampě myslíte? Asi se ptám hloupě, je to ironický vtip, nebo se jedná o nějaké odolnější bakterie?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.24 (?), 19.6.2011 22:16

Dobrý den, mám koupací jezírko 40m3 15 roků. Dvakrát jsem ho předělával. Hodně jsem četl, přemýšlel a zkoušel. Letos UV lampy zůstaly ve sklepě. Voda není vidět. Ryby se jakoby vznášejí ve vzduchu. Musím si do vody sahnout, abych se přesvědčil, že tam voda je. Mám v něm ryby, lekníny a celá rodina ho používáme jako plnohodnotný bazén. Mám svoji navrženou a vyrobenou filtraci, používám nitrifikační bakterie ve velkém množství za 200,-Kč/kg a v krajním případě - přívalové deště - použiji stejnou sloučeninu jako je algo,... ale za setinu ceny. Je jisté a ověřené, že UV lampy ničí jakékoliv bakterie snáze, než řasy. Kdybych teď vyndal ze sklepa UVčka (mám 2x 32W), voda by na tom byla asi hůře. Svůj "vynález" si možná nechám patentovat. U filtrace je nejdůležitější velký průtok vody (já mám 18 000 litrů za hodínu) a dalších 10 faktorů. Mám velkou radost, že jsem to po letech dokázal. Náklady jsou cca 240 W/h, třikrát za rok 1kg bakterii za 200,- a za 100,- na celý rok Algo,...Jery    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PaulB - (11) - 4.90 (?), 20.6.2011 7:38

Dobrý den,

můžete blíže specifikovat ty přípravky co používáte a kde se daji sehnat?

PaulB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.6.2011 9:47

S imunitou bakterií v Algea away jsem to myslel opravdu ironicky. Nemyslím, že by přípravek obsahoval cokoli živého, co by UV lampa mohla poškodit.
Věta na návodu přípravku "... neobsahuje žádné chemické přísady a těžké kovy..."  po mém soudu není přesná ani náhodou.
Dovedu si představit, že uživatel Jery pořizuje přípravek za zlomek ceny, najdete ho patrně v každé drogerii :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 20.6.2011 10:21
Jestli myslíte Savo, to mě také napadlo jako první ("Voda není vidět. Ryby se jakoby vznášejí ve vzduchu"), ale on píše "1kg bakterii za 200,- " a v Savu by bakterie moc dlouho nepřežily:-) Tak že by o regál vedle? :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.6.2011 11:22

Ne, myslím Algea Away - a to je bílý prášek. Musíte opravdu o regál vedle :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika