Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 6.233 (?) 
20.6.2011 21:56

Ne, uživatel jery, který je tajemný jako hrad v karpatech chtěl říct že do jezírka cpe bakterie, které se dávají do septiků a teď má tak čistou vodu že si není jist zda tam voda vůbec je 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 104.24 (?), 20.6.2011 22:20

:-)))). Alge.. bude asi nějaká předražená směs sloučenin bez bakterii a tu nahradíte síranem hlinitým za 20,- litr 1x ročně při napuštění, nebo po přívalovém dešti. UV lampu dejte do sklepa a bakterie koupíte v drogerii pod názvem Golem S 1kg za 270,- Hlavní je ale filtr... Já ho nekoupil, ale vyrobil. Má objem 400 litru, průtok 18 000litrů/h a váže zelené smradlavé bahýnko ve kterém se daří všem bakteriím i těm zeleným a vyhrají ty hladové. Čím více bahýnka, tím více nitrifikačních a denitrifikačních bakterií a tím průzračnější voda a téměř žádné kaly. zatím mi to funguje, musím počkat do podzimu, jestli "bahýnkový" filtr zůstane alespoň z části průchodný. Pokud ne, vím, že to celé zkolabuje. Cena materiálu na můj filtr včetně čerpadel byla cca 7000,- Kč Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.233 (?), 21.6.2011 2:01

Tomu se opravdu nechce věřit že bakterie stihnou něco udělat když máte průtok čerpadla 18000 za hodinu a objem filtrace 400 litrů, To se voda ve filtraci zdrží něco málo nad minutu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 21.6.2011 8:55
Tohle jsem nikdy moc nepochopil. To jako při velkém průtoku nestihnou bakterie odebrat z okolní vody živiny? Takže při příliš velkém průtoku vlastně všechny užitečné bakterie ve filtru za chvíli pochcípají hlady? Ptám se proto, že třeba někdo je schopen mi tvrdit, že při příliš vysokém průtoku chladičem nestihne voda předávat teplo, což je taky nesmysl, ale hodně lidí tomu věří. Je to samozřejmě příklad z trochu jiného soudku...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 21.6.2011 9:12

Skor myslene, ze vysoky prietok je zbytocny pre biofiltraciu vo filtry. Ako ked stredovekemu Vladarovi nosili kazdu minutu plne misy stravy. Urcite nehladoval, ale ani plodnost co zdravie mu to nemuselo zvysit. Na druhej strane ma vysoky prietok ine pozitivne stranky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.233 (?), 21.6.2011 22:35

Asi to sem napatří, ale nemohu si odpustit reagovat na přirovnání rychlosti průtoku vody s chladičem. Opravdu pokud bude voda chladičem protékat rychle bude výměna tepla fungovat. Dokud pojedete, jakmile zastavíte tak to uvaříte.

A co se týká průtoku filtrací, kdyby nebyla důležitá velikost filtrace, mohly by se jezírka filtrovat v kelímcích od jogurtů.

Docela mě překpapuje že pan Hrkal nereaogoval na velikost filtrace 400l s průtokem čerpadla 18000 l/h pokud by bylo čerpadlo správně dimeznováno mělo by mít jezírko velkost oklolo 80- 100m3 na což mi připadá filtrace 400l dost málo. Jesli je jezírko podstatně menší s tímto čerpadlem tak je to spíš divoká řeka než jezírko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 246.1 (?), 21.6.2011 23:10

Z těch 18m3 může jít část do potoka a jenom část do filtru, pokud bude mít mechanickou předfiltraci, dokážu si představit 2x200 l sud naplněný něčím na způsob kaldnesu, vzduchované, pak by to s tím průtokem nemuselo být až tak dramatické. Ale hlavně, pokud má dostatečnou plochu pro osídlení bakterií (nejenom filtr, ale i kačírek v jezírku, nakonec nárust bude i folii...) a bakterie neustále doplňuje (proč ne, při té ceně), pak to celé dává smysl. Hlavně má čistou vodu. Moje zásadní otázka na Jeryho je stále jedna a ta samá, jedná se pouze o koupací jezírko, nebo jezírko s rybami a pokud ano, tak jaké a kolik jich tam má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.233 (?), 22.6.2011 1:18

Jde o to že průtok vody by byl dost brutální, takže pokud by to bylo okrasné jezírko s rybami a bylo mnohem menší kubatury než 80-100m3 nevím jak moc by se to líbylo rybám, také pokud je průtok čerpadlem velký než má být tak dochází ke zvíření kalů a voda čistá není, někde zde na foru se to v minulosti řešilo, případ kde měl dotyčný příliš výkonné čerpadlo čímž docházelo ke znečišťování vody zvířeným kalem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 22.6.2011 8:35
Mám 10000l/hod (nom.) na 40 kubíkové jezírko a žádný Maelström to není. I Vodní fauna se naučila držet dál od čerpadla, aby ji to nevcuclo. Ryby tam nemám, takže v tomto ohledu poreferovat nemůžu. A i kdyby to čerpadlo bylo opravdu příliš výkonné, není víření kalů ku prospěchu? Alespoň se to vyfiltruje, nebo ne? Když se koupu, taky težko zabráním víření nečistot.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 22.6.2011 0:05

odpověď na příspěvek od host - xxx.xxx.6.233 (?), 21.6.2011 22:35 - když už jste si domyslel, že mluvím o chladiči v autě (nejsem si vědom, že by tam lidé běžně zvyšovali průtok, já hovořil o chladiči v PC), tak on mívá na sobě ještě ventilátor, takže neuvařím nic ani po zastavení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika