Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku



host - 121.238 (?)
1.6.2012 17:19

Pravda, ale rozpustnost je dost na to aby mala latka biologicku ucinnost.

0.16 mg/100 ml vody, no nech je to menej... mozno trochu potrva, kym sa rozpusti, ale ryby otravite aj so zno

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 197.150 (?), 4.7.2011 22:37
Otázka je, kdyby prodejce uvedl pravdivou informací, že se jedná o čistokrevnou chemii, jestli by si ho někdo koupil. Bio totiž frčí :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ori - (36) - 187.3 (?), 11.7.2011 23:43

Má někdo z vás zkušenost s použitím kyseliny citronové? Výrobek který mi doporučil můj "jezírkář" a který je taky pěkně drahý má totiž psanou jako účinnou látku Citric Acid a to s dávkováním (přepočteno dle udaného obsahu v balení) 5,25 g na 100 m3 vody. Přípravek se jmenuje Stop Blanketweed.

V návodu je uvedeno použití s uvedenou dávkou 3 x po týdnu a pak dále po ca měsíci. Při použití mi řasa opravdu slušně skomírala. Bylo jednoduché ji vybrat i z rostlin, nebyla tak soudržná, jakoby se trhala a drolila. Také se mi během "léčebné kůry" výrazněji znečistila fólie na dně a stěnách koupací části jezírka což jsem připisoval odpadu z řasy. Bohužel po asi deseti dnech po třetím užitím přípravku se mi v jezírku při krásném slunečném počasí opět začala množit řasa. To ale může být i tím, že jsem začal vodu z jezírka používat pro zavlažování trávníku a to spolu se ztrátou z vysávání mohlo znamenat přísun ca 15 až 20 % čerstvé vody týdně (z vrtu, nemám rozbor).Nyní po dalších asi třech týdnech bez dalšího používání přípravku je řasy méně než před použitím. Barva řasy je na většině jezírka výrazně tmavší a je jakoby znečištěna něčím tmavším drobným. Na fólii na dně a stěnách koupací části se vyskytuje více chomáčů s bublinkami vzduchu, které se snáze rozpadají než kdyby byly z vláknité řasy (také plavou po hladině, to dříve nebylo). Jezírko mám třetí rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 12.7.2011 0:26

Přípravek Stop Blanketweed jsem si pořídil prvním rokem jezírka. Musím říci, že moc spokojen jsem s ním nebyl a snad ho mám zbytek ještě doma.

Přípravek sice na řasu působí (podle mého ale mnohem méně než třeba nyní užívaný Algae Away), ale jeho působením se hodně znečistí voda.

Použil jsem jej hned zjara a vodu jsem nakonec měnil, díky tomu, že filtrace ještě nebyla zaběhlá, si s tím vůbec neporadila, šílené zelenisko.

Zkusil jsem to ještě párkrát později, ale vždy to znamenalo zhoršení vody a filtraci trvalo třeba 3 dny, než se to podařilo zdolat.

Dával jsem jej nakonec i preventivně, což vodu moc pak neznečišťovalo, ale jak jsem psal, moc to nezabíralo, u mne byl účinek docela malý. A to jsem na tento přípravek také dostal doporučení z firmy, která se jezírkami hodně zabývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.200 (?), 8.4.2012 8:36

Zdravím Vás po půl roce. Použil někdo z Vás nakonec tedy Zinkovou bělobu na řasu a s jakým ůčinkem na řasu a vlivem na ryby? Děkuji za informaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.34 (?), 1.6.2012 14:33

Ahoj všem, také bych rád použil Oxid zinečnatý resp.zinkovou bělobu... ale nevím poměr a pod. (prý slavný Algea away obsahuje z více jak 90 % právě oxid zinečnatý... a žádné bio bakterie... spíše těžké kovy) Budu rád za nějaký příspěvek. Díky. B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 1.6.2012 16:03

Zinková běloba je jak známo nerozpustná ve vodě, to jsem zvědav, jak to budete aplikovat do jezírka. Nevím, zda soudruzi z NDR neudělali někde chybku...

A také se už na trhu objevil další spasitel jezírek s vláknitou řasou. Akorát že se jmenuje Algae Away, ale světe div se, zcela originální název "Lake Algae Away". Tentokrát to nevyrábí holandská garážová firma, ale nějaká garážová firma od Pardubic laugh

Jsem fakt zvědav, kdo první tu zinkovou bělobu nasype do jezírka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 1.6.2012 17:19

Pravda, ale rozpustnost je dost na to aby mala latka biologicku ucinnost.

0.16 mg/100 ml vody, no nech je to menej... mozno trochu potrva, kym sa rozpusti, ale ryby otravite aj so zno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.68 (?), 4.6.2012 13:54

No z toxikologického hlediska je u fytoplanktonu mortalina s ZnO do mikrogramů na litr u ryb je LC50 za 96 hodin kolem 1000-5000 mikrogramů na litr... Ikdyz samotný ZnO se uzívá do mastí a do krmiv ve vodě působi biocidne na bunky... chce to opravdovou přesnost..jinak tech připravků ceskych na vlaknitou rasu je nejak dosti i nejaka firma Vodnár ma na vlaknitou řasu nějaky přípravek řasy system soused jej vyskousel asi pred 2 tydny a je spokojen funguje ale je otazka jak dlouho :)... jinak tezkym kovům zdar...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.52 (?), 4.6.2012 22:04

..ono pozor s tymi hodnotami lc50 a podobne. To neznamena, ak mate taku koncentraciu latky, ze ryby ESTE nehynu, ze maju aj dobry zivot. Ak Vam 50 percent skape, znamena, ze tie co zostanu, maju trapenie a sto nasobne mensia koncentracia moze byt pre ne trapenie tiez. Uz male koncentracie Zn vo vode sposobuju kovovu chut vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.49 (?), 14.6.2012 12:57

Koukám, že se diskuse opět rozjela a to je dobře. Dlouho sem váhal tan zázrak Algea away od Katy zakoupit - přeci jen hromada peněz za "velký kelímek od hořčice" :-). Prvních 14 dní skoro nic a teď bych řekl, že to pomalu zabírá. 

   Nejsem žádný chemik, ale na základě této diskuse jsem udělal před týdnem jednoduchý pokus: naplnil jsem dvě sklenice rybniční vodou a do kazdé jsem vložil kamínek porostlý vláknitou řasou. V jedné sklenici jsem aplikoval výše uvedený zázrak a v druhé zázrak v podobě zinkové běloby za 150 kaček. Dávám tomu ještě čas, ale zatím je zápas s řasou 1:1.

Včera jsem to nevydržel a do třetí sklenice jsem ke kamínku dal Peroxyd, aby ty sklenice vedle věděli, jaký to dokáže být fofr :-) 

Boji s řasou Všem Zdar - Ivan :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika