Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku



host - 121.238 (?)
20.8.2012 10:41

...medzi roznymi mikroorganizmami prebieha konkurencny boj o prostredie, ziviny a pre mna nie je nic prekvapive, ak by napr. rast a bujnenie napriklad sinic (co su bakterie i ked ich jazierkari volaju jednobunkovymi riasami) potlacilo pritomnost vlaknitych rias (co asi velmi nechceme). Tie "dobre" bakterie, napr nitrifikacne, to maju pri svetelnych podmienkach v boji tazke. pretoze fotosyntetizujuce mikroorganizmy maju pri svetle vzdy navrh.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 8.49 (?), 24.7.2012 11:44

Dovolte mi, abych zde popsal stručně výsledky mého snažení.

Můj pokus s Algea away a zinkovou bělobou dopadl světe div se skoro 1:1. Zinková běloba byla tak o 4 dny pomalejší na stejný výsledek, ale řase to dalo každopádně zabrat. Peroxyd samozřejmě zvítězil :-).

Je pravdou, že z mých 20-30 cm dlouhých vláknitých řas a depresí, co bude dál jsou nyní obě jezera čistá, včetně kačírkových mělkých zón. Trvalo to asi tak 1 měsíc, ale zabralo to.

Je také pravdou, že jsem byl jak na trní, protože dole v jezírku mám 100 dvouletých duhových pstruhů a čekal jsem jejich okamžitou reakci, neboť je známo, že pstruh je indikátor "dobré vody". 

Dále bych měl asi také napsat, že horní jezírko je propojelo se spodním cca 8 m potokem a odtud se voda čerpána přes filtrační místnost v zemi zpět nahoru. Vody mám cca 35 cm3 a filtraci postavenou spolehlivě na 60cm3 vody. Průtok mám kvůli koi a leknínům jen 8cm3/h.

Nyní testuji v podobných podmínkách jezírka na vybraném malém složení ryb včetně pstruha a vláknité řase od kamaráda účinky samotné zinkové běloby, jak zde bylo psáno výše v příspěvcích. Jak jsem již psal, nejsem chemik a nerad bych podrýval autoritu Algea away, ale zatím to v testu vypadá dobře.

Děkuji za váš čas a boji s řasou všem zdar - Ivan :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.45 (?), 25.7.2012 19:54
Jaké jste použil dávkování?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.49 (?), 27.7.2012 10:17

Zatím o 1/4 více než zázraku Algea away¨, ale upozorňuji předem - je to TEST na vzorku !!! Výsledky musí být spolehlivé pro další praxi! Navíc jsem začal také spolupracovat s laboratoří, kde testují mou vodu a ryby na sposta parametrů!!! Prosím předem všechny o trpělivost, není to ze dne na den.

Díky Ivan:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.147 (?), 27.7.2012 15:15

...cm3/h...???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
cesnak - (45) - 234.42 (?), 27.7.2012 17:52

průtok bude asi v m3/h...

v cm3/h by se muselo hodně škrtit jakékoli čerpadlo.

CO chci zmínit...

nevím z " čeho " je algae away...

 diskuze je tu nejvíce proto že je divné že se nemusí vypínat UV lampa.

ale na stránkách jak tu někdo psal, hlavního odběratele pro ČR- Vodní království prodávají i startovací bakterie při kterých se nemusí vypínat UV lampa.

není problém někde jinde?

jako laik bych řekl že když naliju algae away na řasy a po celém jezírku žerou bakterie řasu(nebo co s ní dělají) a když se dostanou dofiltrace tak už s mrtvou řasou -tudíž už můžou být i bakterie z algae zabity(množí se v jezeru na řase..)

Ale na startovacích bakteriích mě to divné přijde...

(když je naleju do filtru je jasné že ne všechny tam hned zustanou tudíž by je lampa měla "zabít")

jen že to tu nikdo nezmínil..(snad jsem něco nevynechal) 

tohle nikomu nepřijde divné? jak to tu řešíte...

Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 28.7.2012 9:04

UV lampou nemůžete zabít něco, co nikdy živé nebylo. Je to čistá anorganika :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.49 (?), 28.7.2012 10:46

Ajajaj. Omlou vám se všem:-). V té rychlosti jsem se utnul, je to hovadina, samozřejmě je je to kubíkách, takže m3 :-))

Jinak jak píše Martin. Něco co nežije nelze zabít :-), takže nemusíte mít starost s vypínáním UV-C.

Ještě bych chtěl dodat, že si myslím, že každé jezírko, jak okrasné, tak koupací je určitými parametry specifické, záleží na hodně věcech, takže co může fungovat jednomu, nemusí druhému. Dělal jsem dlouho akvaristiku a tak vím o čem mluvím. V nouzi je třeba kontaktovat profíky, kteří již udělali dost chyb, ze kterých se poučili a nyní jsou nad věcí :-) 

Ale boji z řasou zdar bez rozdílu všem, přeje Ivan :-) Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
cesnak - (45) - 234.42 (?), 28.7.2012 12:52

když algae..

ale startovací bakterie snad nejsou anorganické...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.68 (?), 31.7.2012 9:19

no neco malo z mikrobiologie, nevim o patogenim mikroorganismu pro rasy sladkovodni... je to holy nesmysl proti vlaknite ani jednobunecne rase nemuze existovat bakterialni zabijak... :D na to jsou ty rasy hoodne stare, jednoduche a prizpusobive... dejte nekdo alga eway do vyžíhane sklenice s škrobem bramoborovym a cukrem (domaci agar (trosku alagavey rozpustte ve vode a malino potrite agar---nic nevyroste pokud to budete delat sterilne... jinak nektere spory jsou velmi odolne UV zareni jelikoz UV zas neni tak vysoceenergicke..a taky zalezi na dobe zdrzeni a zdroj co emituje UVC pokud se jedna o disko UV trubky tak to je nic :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 20.8.2012 10:41

...medzi roznymi mikroorganizmami prebieha konkurencny boj o prostredie, ziviny a pre mna nie je nic prekvapive, ak by napr. rast a bujnenie napriklad sinic (co su bakterie i ked ich jazierkari volaju jednobunkovymi riasami) potlacilo pritomnost vlaknitych rias (co asi velmi nechceme). Tie "dobre" bakterie, napr nitrifikacne, to maju pri svetelnych podmienkach v boji tazke. pretoze fotosyntetizujuce mikroorganizmy maju pri svetle vzdy navrh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika