Fotky jezírek a filtrací



host - 243.101 (?)
22.4.2017 16:34

Dobrý den,

jak to myslíte, že čím méně rostlin tím méně problémů?

To vám pak zůstane jen bazén bez chlóru nebo soli.

Ty rostliny přece taky čistí vodu a pomáhají rovnováze nebo myslíte, že spíš škodí?

Pokud ano, tak jak?

Já mám rostlin poměrně dost, ale nemám obrovské zóny s kamínkama a rostlinama. Všechny mám jen kolem jezírka. Šířka pobřežní zóny maximálně 40 cm a ostatní v separé jezírku a v přepravkách. Takže se kolem nich i dobře vysává, mám je navíc podložené a celé jsou pod vodou. Jezírka jsou propojena malým potůčkem.

Alan D.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 8.2.2017 15:34

červenec 2016

položení folie
položení folie
napouštění
napouštění
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.197 (?), 20.4.2017 13:17

2 roky stavby svojpomocne, vase postrehy zurocene, ako celok este nie celkom hotove, chýba drevené mólo, a drevený obklad obvodu a deliacej steny v biobazene... filtrácia, Tripond center vortex c50, uvc 75w, strbinový filter 250mcr sito, 15m/hod/cerpadlo Aqua forte 135W/hod, stenový skimer a dnova vpust... tohto casu su tam uz aj rastliny a 4x jeseter maly albin...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 20.4.2017 16:53

Zajímavý způsob oddělení prostoru pro rostliny. Dnes už se ale na to dívám tak, že čím méně rostlin, tím menší problémy s čistotou vody.

Ještě doporučuji Jesetera ruského, je stejně bezproblémový jako J. malý a je skoro stejně vybarven jako J. hvězdnatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.101 (?), 22.4.2017 16:34

Dobrý den,

jak to myslíte, že čím méně rostlin tím méně problémů?

To vám pak zůstane jen bazén bez chlóru nebo soli.

Ty rostliny přece taky čistí vodu a pomáhají rovnováze nebo myslíte, že spíš škodí?

Pokud ano, tak jak?

Já mám rostlin poměrně dost, ale nemám obrovské zóny s kamínkama a rostlinama. Všechny mám jen kolem jezírka. Šířka pobřežní zóny maximálně 40 cm a ostatní v separé jezírku a v přepravkách. Takže se kolem nich i dobře vysává, mám je navíc podložené a celé jsou pod vodou. Jezírka jsou propojena malým potůčkem.

Alan D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 23.4.2017 8:32

Ano, tak to ve zkratce myslím. Čím méně rostlin, tím méně problémů. Některé rostliny jsou sice schopné přijímat živiny i z vody, ale zároveň ji znečišťují opadem a tlením listů (a je otázkou, co převažuje). Pokud někdo přežene v počáteční euforii výsadbu, obvykle má pak problém s údržbou, když rostliny dorostou do konečné velikosti. Doporučuji začít spíše s menším množstvím rostlin a respektovat jejich nároky na prostor. Pokud je napsáno, že leknín potřebuje na listy plochu 2 metry v průměru, tak by další podobně vzrůstný leknín měl být ve vzdálenosti alespoň 3 metrů.

Mě se, osobně, kamínkové plochy (mělčiny) z rostlinami nelíbí a ani na nich neshledávám nic výhodného. Spíše jen komplikace v budoucnosti. Nejvhodnější na údržbu je jen úzký pás rostlin, který lze obsluhovat průběžně z břehu a pár leknínů uprostřed.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.198 (?), 23.4.2017 18:23

Když na to nahlížíte takto, tak určitě rostliny skoro víc odevzdají do vody než vezmou. Na druhou stranu jezírko s rostlinami vypadá líp než bez rostlin. Samozřejmě ve smyslu všeho s mírou.

Alan D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.2 (?), 25.5.2017 21:21

Trochu som pokročil s obkladom... ešte nie stále hotové...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tweety_one - (16) - 152.236 (?), 6.8.2017 22:47

Stejně jako ostatní cítím povinnost podělit se s vámi o fotky mého jezírka, jelikož jsem veškeré informace čerpal zde na fóru ať už o stavbě nebo údržbě tak i o filtraci. Jezírko má cca 11m3 nejhlubší zona má cca 1,3m, filtraci mám z 4ks plastových 200l sudu (prvni vortex +kartáče, zbytek biomolitan)+ 1x 200l pro čerpadlo. Čerpadlo je 6tis. Litrů Real může být tak max. 5tis. Letos druhým rokem. Osazenstvo je: 7xkaras, 2xkoi, 4x jesen,1xjeseter, pár plotic a spousta malých karasku.

Vykop
Vykop
Folie
Folie
Aktuální stav
Aktuální stav
Aktuální stav
Aktuální stav
Aktuální stav
Aktuální stav
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  16   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika