Fotky jezírek a filtrací



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?)
8.2.2017 15:34

červenec 2016

položení folie
položení folie
napouštění
napouštění
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 8.2.2017 15:34

červenec 2016

položení folie
položení folie
napouštění
napouštění
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.197 (?), 20.4.2017 13:17

2 roky stavby svojpomocne, vase postrehy zurocene, ako celok este nie celkom hotove, chýba drevené mólo, a drevený obklad obvodu a deliacej steny v biobazene... filtrácia, Tripond center vortex c50, uvc 75w, strbinový filter 250mcr sito, 15m/hod/cerpadlo Aqua forte 135W/hod, stenový skimer a dnova vpust... tohto casu su tam uz aj rastliny a 4x jeseter maly albin...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 20.4.2017 16:53

Zajímavý způsob oddělení prostoru pro rostliny. Dnes už se ale na to dívám tak, že čím méně rostlin, tím menší problémy s čistotou vody.

Ještě doporučuji Jesetera ruského, je stejně bezproblémový jako J. malý a je skoro stejně vybarven jako J. hvězdnatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.101 (?), 22.4.2017 16:34

Dobrý den,

jak to myslíte, že čím méně rostlin tím méně problémů?

To vám pak zůstane jen bazén bez chlóru nebo soli.

Ty rostliny přece taky čistí vodu a pomáhají rovnováze nebo myslíte, že spíš škodí?

Pokud ano, tak jak?

Já mám rostlin poměrně dost, ale nemám obrovské zóny s kamínkama a rostlinama. Všechny mám jen kolem jezírka. Šířka pobřežní zóny maximálně 40 cm a ostatní v separé jezírku a v přepravkách. Takže se kolem nich i dobře vysává, mám je navíc podložené a celé jsou pod vodou. Jezírka jsou propojena malým potůčkem.

Alan D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 23.4.2017 8:32

Ano, tak to ve zkratce myslím. Čím méně rostlin, tím méně problémů. Některé rostliny jsou sice schopné přijímat živiny i z vody, ale zároveň ji znečišťují opadem a tlením listů (a je otázkou, co převažuje). Pokud někdo přežene v počáteční euforii výsadbu, obvykle má pak problém s údržbou, když rostliny dorostou do konečné velikosti. Doporučuji začít spíše s menším množstvím rostlin a respektovat jejich nároky na prostor. Pokud je napsáno, že leknín potřebuje na listy plochu 2 metry v průměru, tak by další podobně vzrůstný leknín měl být ve vzdálenosti alespoň 3 metrů.

Mě se, osobně, kamínkové plochy (mělčiny) z rostlinami nelíbí a ani na nich neshledávám nic výhodného. Spíše jen komplikace v budoucnosti. Nejvhodnější na údržbu je jen úzký pás rostlin, který lze obsluhovat průběžně z břehu a pár leknínů uprostřed.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.198 (?), 23.4.2017 18:23

Když na to nahlížíte takto, tak určitě rostliny skoro víc odevzdají do vody než vezmou. Na druhou stranu jezírko s rostlinami vypadá líp než bez rostlin. Samozřejmě ve smyslu všeho s mírou.

Alan D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.2 (?), 25.5.2017 21:21

Trochu som pokročil s obkladom... ešte nie stále hotové...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tweety_one - (16) - 152.236 (?), 6.8.2017 22:47

Stejně jako ostatní cítím povinnost podělit se s vámi o fotky mého jezírka, jelikož jsem veškeré informace čerpal zde na fóru ať už o stavbě nebo údržbě tak i o filtraci. Jezírko má cca 11m3 nejhlubší zona má cca 1,3m, filtraci mám z 4ks plastových 200l sudu (prvni vortex +kartáče, zbytek biomolitan)+ 1x 200l pro čerpadlo. Čerpadlo je 6tis. Litrů Real může být tak max. 5tis. Letos druhým rokem. Osazenstvo je: 7xkaras, 2xkoi, 4x jesen,1xjeseter, pár plotic a spousta malých karasku.

Vykop
Vykop
Folie
Folie
Aktuální stav
Aktuální stav
Aktuální stav
Aktuální stav
Aktuální stav
Aktuální stav
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  16   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika