Filtrace z IBC kontejneru



Stránky: 1,  2,  3   
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?) 
29.7.2012 20:39, zobrazeno: 48793x

Zdravím všechny příznivce, už minulý rok jsem tady řešil, jak vyrobit filtraci z IBC kontejneru ale až dnes je to pro mě aktuální. Přemýšlel jsem jakým způsobem vytvořit přepážky z jakého materiálu a podobně a napadla mě možná lepší varianta s použitím zahradního sudu. Popíšu tady malinko svůj návrh a rád bych nějakou kritiku :) 

Jedná se o IBC kontejner na prřepravu kapalin o objemu 1000l po seříznutí bude objem cca 800l. V kontejneru bude umístěn sud a středem sudu trubka KG 160, možná to bude patrnější z obrázku. V samotném kontejneru bude filtrační náplň (špony, bio kuličky a podobně) v pytlích kolem sudu volně uložené. Ve spod sudu navrtám otvory, kudy bude voda protékát zespod do sudu. V sudu bude jako náplň biomolitan nařezaný a také uložený v pytlích, celý sud bude vzduchován. Voda proteče sudem zaspod směrem nahoru a přepadem do trubky KG 160 dolů kde už bude napojedna 5 cm hadice jako přívod do čerpadla. S odkalováním by neměl být velký problém díky ventilu který je součástí IBC. Čistý průtok filtrem bude max 10m3/h popřípadě ho zreguluju dle skimmeru a guly. 

parametry samostané nádrže: objem 10,5m3, na slunném místě, kolmé stěny max hloubka 1,7m, nádrž určená pro chov KOI.

Víc mě zatím nenapadá budu rád když napíšete své poznatky a návrhy. děkuji

návhr filtrace
návhr filtrace
umístění filtru
umístění filtru
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Aqarista - (11) - 209.216 (?), 29.7.2012 22:26

Měl bych obavu zda nebude čerpadlo rychlejší než gravitační přítok. A pokud ne a bude pomalejší tak zda bude dobře pracovat skimer. Jinak dobrá myšlenka s tím sudem uvnitř.

Co to postavit obráceně? Přítok horem skrz čerpadlo a odtok gravitací?

Hodně zdaru a dík za inspiraci. Mám kontejner i sud, tak mám o čem přemýšlet.

Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 30.7.2012 0:11

Dvě trubky o průměru 110mm pro gravitační zapojení s průtokem 10m3 jsou dle mého názoru dostačující. V obráceném směru to nelze kvůli konstrukci jezirka udělat a hlavně by k tomu byla zapotřebí čerpadlová šachta. Uvidíme až to zrealizuju hned napíšu své poznatky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 30.7.2012 9:22

Jen pár poznámek :

  • 2x 110 KG trubky na nátok určitě stačí, na každé z nich by jste měl mít nějaké regulační šoupě, aby jste byl schopen měnit poměr sání hladina vs. dno
  • úzké hrdlo filtru nebude rozhodně v nátoku, ale spíš v samotném mediu filtru (sudu). Pokud by došlo k "předbíhání čerpadla ", bude to myslím tady.  Musíte počítat s tím, že se Vám medium bude zanášet mechanickými nečistotami z jezírka, a propustnost vody se bude snižovat provozem. Na průřez sudu mi 10m3/hod nepřijde úplně málo..
  • sud asi budete muset nějak zatížit, podle nákresu v něm bude nižší hladina než v kontejneru, a bude mít chuť plavat
  • škoda, že tam nemáte nějaký mechanický předfiltr - ušetřil by Vám čas při čištění
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 241.27 (?), 30.7.2012 22:18

Dobrý den, foto jako namet. S pozdravem Pavel Slany

Kontejnerovy filtr
Kontejnerovy filtr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.2 (?), 31.7.2012 14:43

Dobrý den, docela by mě zajímalo jak to pracuje a jak se to čistí, víte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 241.27 (?), 31.7.2012 21:44

Dobrý večer, to bohuzel nevim, mam filtr jine konstrukce. S pozdravem Pavel Slany

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 31.7.2012 22:20

Malinko jsem dnes pokrocil s vystavbou a tak hned prikladam foto a nejakej poznatky. Prozatim mam pouze zapojednou nadrz filtru bez medii se vstupem z guly a skimmeru. Testoval jsem prutok gulou a skimmerem s 10m3 cerpadlem. Realny prutok se mohl blizit k 10m3/h, soupata pro skimmer a gulu jsem mel obe tak na pul a skimmer bezel paradne. V prodejne kde jsem skimmer kupoval mi poradili navrtat shora par direk coz se mi na skimmeru projevilo velice pozitivne.
Pri prvnim napusteni se do nadrze dostalo dost bordelu z guly a tak jsem zkousel odkaleni a to pracuje celkem dobre, nadrz se sice vypusti za nejakych 5 minut a je nutne ji jeste hadici trochu ostriknout a nahnat bordel ven z nadrze ale vse krasne ciste.
Az bude filtr hotov pokusim se prutok snizit na co nejmene, tak aby vse slapalo dobre, protoze mi prijde 10-12m3 celkem hodne (ve filtru budu mit jeste jedno cca 2m3 cerpadlo ktere mi pozene vodu pres druhe jezirko. To je zatim vse co muzu napsat :), 

Filtrace z IBC kontejneru
Filtrace z IBC kontejneru
Filtrace z IBC kontejneru
Filtrace z IBC kontejneru
Filtrace z IBC kontejneru
Filtrace z IBC kontejneru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.59 (?), 4.8.2012 23:16

Pokracovani :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 4.8.2012 23:17

Pokracovani

Filtrace z IBC kontejneru
Filtrace z IBC kontejneru
Filtrace z IBC kontejneru
Filtrace z IBC kontejneru
Filtrace z IBC kontejneru
Filtrace z IBC kontejneru
Filtrace z IBC kontejneru
Filtrace z IBC kontejneru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika