Filtrace nexus



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?)
18.6.2018 20:18

Škoda že jste neměřil ty parametry vody, to by bylo možná zajímavé pozorovat co se s vodou děje.  Přípravek zabere určitě i na bicenozu filtru,  otázka je jak moc.
Přeju zdravé ryby

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17   
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 235.35 (?), 22.5.2018 8:10
Zdravim, potreboval bych poradit, kdyz pouziju v jezirku lecivo po jaky dobe muzu nasadit jiny typ leku?je nutna vymena vody pred podanim jineho leciva nebo to puvodni s vody behem par dnu vyprcha?diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.65 (?), 23.5.2018 10:38

Zalezi co je to za lecivo zda nejake antibiotikum, acrilflavin nebo univerzal na bazi mallchytové zelene a formalinu a modri.

mh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 23.5.2018 12:56

je to univezal sirokospektralni tetra pond medifin, u nas ve meste jsem nesehnal nic jinyho a jen na jednu davku tak ted cekam na dalsi sirokospektralni od jine firmy tak nevim jestli to muzu zmenit bez nakejch nasledku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 12.6.2018 19:29

Můžu se zeptat jak na léčiva reaguje samotné jezírko? Jestli se to nějak projevilo, zkuste prosím založit nové vlákno, to by bylo myslím pro spoustu lidí zajímavé téma

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 13.6.2018 7:14

nevim jestli to je na nove vlaknosmileyna jezirku to asi zlikviduje veskere bakterie pac mi voda poradne zezelenala, sice se ma vypinat lampa ale jak behem tri dnu sla kvalita vody dolu tak to jen vypnutou lampou asi nebude, po preleceni jsem tejden pockal a hnal vodu pres aktivni uhli a pote doplnil bakterie a voda se zacina vracet do myho normalu, bohuzel jsem o jednoho kapra prisel, tipuju to asi na jarni viremii pac byl nafouklej a supiny mel jak jezek, musel jsem ho odlovit a dat mu za usi protoze uz mlel s posledniho, ja hlavne uz k tomu budu pristupovat trosku jinak, ted nekolik let jsem nemel problem tak jsem to nijak neresil ale ted zacnu vic casu venovat prevenci atd a pak taky mit doma pripraveny naky ty leciva abych mohl popripade vcas zareagovat, ted jsem nic nemel a v mym okoli se zadna prodejna nevyskytuje nebo o ni nevim a trvalo nakych pet dnu nez se zaclo s lecbou a jelikoz ty nejvetsi maj uz pomalu devadesat cisel, jen odhadsmileytak bych o ne opravdu nerad prisel, asi nejlepsi by bylo ryby odlovit vcas a lecit je bokem ale to si nedovedu predstavit jak je odchytit, musel bych poridit nakou sit nebo tak nejak no, do podberaku nemam sanci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 13.6.2018 8:53

A víte jaká v tom přípravku byla účinná látka?
S tou zelenou vodou mám po přeléčení velmi podobné zkušnosti, IMHO vypnutou lampou to není. Vracení se do normálu ale probíhalo dost pomalu, určitě pomaleji než probíhalo to zhoršení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 13.6.2018 12:24

tak to vam uz nereknu ale byl to tetra pond medifin, ja si nebyl vubec jistej co jim je tak jsem hledal nakej univerzal, nastesti zabral, jeste jsem to doplnoval probioatikama a kdyz zacli pomalu zrat tak jsem do nich cpal vitaminy, s tema neprestanu po cely rok, tak dvakrat tejdne jim to krmeni vemu sprejem, a co se tyce vody tak mate pravdu, zlepsujese to pomalu, behem lecebny kury ktera trvala tyden se zacala delat pena na hladine u vytoku s filtrace a prestala az po nekolika dnech co jsem pouzil aktivni uhli, parametry vody jsem radsi ani nemeril, asich bych se zvratilsmileyale jinak rostliny v poho a mel jsem strach i o jesetera, prej jsou na tyhle pripravky citlivy dost ale taky to dal v pohode

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 13.6.2018 18:58

Nakonec jako jediný celkem rozumný a spolehlivý způsob, jak odlovit libovolného kapra z jezírka byl, že jsem uprostřed noci výkonnou lampou na rybu posvítil a pomalým pohybem podběráku jsem se přiblížil až těsně k ní a nabral ji. 

V mém cca 70m3 jezírku jsem vyzkoušel mnoho způsobů, a tento jediný fungoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 18.6.2018 20:18

Škoda že jste neměřil ty parametry vody, to by bylo možná zajímavé pozorovat co se s vodou děje.  Přípravek zabere určitě i na bicenozu filtru,  otázka je jak moc.
Přeju zdravé ryby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.187 (?), 4.9.2018 0:15

Chlapci, mám 2 roky v chodu gravitační nexus 320, kompresor 120l, čerpadlo 12 m3, 300 l K1. Jezírko mám 30 M3, cca 30 středních koi. Jsem spokojen a pokud máte nějaký dotaz jsem připraven vás informovat. Luboš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika