Doma dělané filtrace



host - 4.7 (?)
7.2.2014 12:15

Akym sposobom to mnozstvo co narastie ovplyvnuje rast rias? Aky je prvotny vyznam biofiltracie? Vzdy som si myslel, ze nitrifikacia resp. denitrifikacia, aby sa redukovalo mnozstvo skodlivych zivin. Alebo som sa mylil?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 7.2.2014 9:51

Ano, přesně - a právě i proto jsme se rozhodli pro takovou metodiku testu nosičů. Podstatnější pro nás bylo, kolik a co tam vyroste - a kolik to pak stojí na pořízení majitele doma dělaného filtru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 7.2.2014 12:15

Akym sposobom to mnozstvo co narastie ovplyvnuje rast rias? Aky je prvotny vyznam biofiltracie? Vzdy som si myslel, ze nitrifikacia resp. denitrifikacia, aby sa redukovalo mnozstvo skodlivych zivin. Alebo som sa mylil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 7.2.2014 12:29

Ta hmota, co naroste, do sebe nabere ne zrovna malé množství živin.  Do těch živin, o kterých mluvíte, řadím třeba fosfor - a ten těžko z nádrže "odvětráte", ten se musí někde uložit - třeba v biomase ve filtru. A tím byste mohl růst řas ovlivnit docela výrazně. Proto mi tak zajímá, kolik mi té biomasy vyrostlo. Já v ní totiž vidím kvanta živin, docela šikovně uložených :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.122 (?), 8.2.2014 17:27

Díky za inspirativní test a diskusi. Dlouho jsem váhal co dát do filtru a jsem rozhodnut - molitanové kostky wink

george

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 30.6.2014 12:29

Narazil jsem na pro mě neznámou technologii pro úpravu vody použitou v koupacím biotopu - elektrolýza viz. níže citace z článku na uvedeném odkazu:

"Filtrační zóna slouží k biologickému čistění vody. Filtrační zóna je vyložena geotextilií a izolována fólií PVC 1,5 mm. Ve filtrační zóně jsou uloženy trubní rozvody, perforované trubky, zeolitové filtrační substráty, praný kačírek frakcí 4-8, 16-22, 22-125 mm a jsou osázeny vodními rostlinami. V horní vrstvě jsou uloženy elektrody na sycení vody kyslíkem elektrolýzou."

Kdybyste o tom někdo věděl více, podělte se, zajímalo by mě jestli je to efektivnější než vzduchování kompresorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 30.6.2014 12:41

Nejspíš to bude něco na principu elektrokoagulace, elektroflotace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 30.6.2014 13:32

To úplně nejde se vzduchováním kompresorem porovnat, jsou to dvě zcela odlišné věci.  Tady se bude jednat spíše o desinfekci vody (soudě tak podle elektrod) na bázi elektrolityckého rozkladu. Kyslík zde bude v jiné formě, než kterou docílíte vzduchováním

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.174 (?), 14.6.2015 21:56

Chci se připojit k tématu doma dělaná filtrace.

I já jsem si prošel se svým koníčkem těžké časy, at už zelená voda, vláknité řasy, i dávání značných obnosu do filtračních medií. Pak po přečtení vašich i zahraničních příspěvku jsem si vyrobil svoji filtraci.Podotýkám že filtrace běží bez uv lampy. A již třetí rok mám po problému. Vidím na dně jak se říká i špendlík.Mužu garantovat že to chce trošku námahy, místo, určite ne tolik peněz co jsme dali za ty zázračné filtrace.Filtrační material snadno dostupný všem. Obsah mého jezírka je 15000 lit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.250 (?), 15.6.2015 15:12
Tak sem prosím hoďte nějaké fotky a popisky, určitě to tady bude zajímat hodně lidí kteří se chystají dělat jezírko a filtraci svépomocí včetně mě :o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.73 (?), 17.6.2015 21:59

Zde je moje jezírko na fotce v pozadí je filtrace, za pár dní natočím video a vše vysvětlím popis si myslím nemá takovou váhu jako když to uvidíte

jezírko
jezírko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika