Dešťovka – „Modrá úsporám“



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 53.212 (?) 
27.4.2017 9:55, zobrazeno: 17525x

Dal bych do diskuse tento dotační program. Dle mne smysluplný. Nejjednodušší bude nádrž na zálivku zahrady. Ta se ale týká pouze oblastí trpících suchem. Dle mne je těchto míst v ČR opravdu hodně a pokud bych to chtěl vymezit v na severní moravě tak v podstatě všechny vesnice. Ale o tom kde je oblast sucha rozhodne úředník z Prahy úřadující ve skobetonovém business centru. Nevíte zda už došli tito odborníci k nějakému závěru?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 27.4.2017 10:27

Mě v této věci překvapuje plošná selekce podle krajů na základě rozhodnutí úředníků, když primárně by mělo jít o podporu všech osob, které chtějí pitnou vodou šetřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.227 (?), 27.4.2017 12:16

Škoda, že se to týká jen omezeného okruhu osob - netýká se to rekreačních objektů sad.                  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.54 (?), 27.4.2017 15:00

Dotace, veškeré, jsou vždy jen čiré zlo ať se zaštíťují čímkoliv

V chaosu vyhlášek, směrnic, zákonů, nařízení by pro takové věci, kdyby byla snaha, měly takové věci prostoru dost.

V dnešní situaci je to jen o zviditelnění se, o prostoru pro korupci a tak.

*

Příkladů o smysluplností takových akcí je myslím k dohlédání víc než dost.

Rafael

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.54 (?), 27.4.2017 15:15

Něco jsem zapomněl přiložit:

Ronald Wilson Reagan (1911-2004, 40. prezident USA a 33. guvernér Kalifornie).
Prosazující tzv. Reaganomiku - snižování daní, regulací a vládního přerozdělování. Mezi jeho citáty nejen o obraně svobod a vládní neefektivitě patří m.j.:

" Pohled vlády na ekonomiku lze shrnout do několika krátkých frází: Pokud se to hýbe, zdaňte to. Pokud se to hýbe dál, regulujte to. A pokud se to dál nehýbe, dotujte to!"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 27.4.2017 15:53

Já nechci strašit, ale po velké letošní podzimní události, chvíli po sestavení koalice, může někoho výšerovného popadnout nápad, že si každý nížerovný musí na vlastní náklady zbudovat zásobník na dešťovku. A ber kde bercrying...Pokud tak neučiní, bude dle litery ztrestán jako za Maděryangry. A taky bude vyměřena paušální daň z množství většího než větší-po galském vzoru 100prc.cheeky Známo je už z verneovek, že realita často fantastiku předčí. Ve společnosti, která hlásá rovnost majetku i osob, jsou dotace jaksi mimo mísu-nebo je to jinak?SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.42 (?), 27.4.2017 16:04

Mnoho chaluparu, mne nevyjimaje, chalupari v klasickych chalupach, ktere jsou dle katastru objekty k trvalemu bydleni. Vypadavaji pouze zahradkarske osady ci chatky... a i to se pravdepodobne casem zmeni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.117 (?), 7.6.2017 15:33

Nějak mám pocit, že se to týká hlavně voličů. Ekonomicky dotace podle mne nemají logiku. Vyberu na daních 100 zlaťáků, pošlu je do Bruselu a tam se již 10 zlaťáků ztratí na byrokratický aparát. Pokud se nám vrátí vše, tak z těch 90 zlaťáků zase padne 10 na úředníky a mezi vyvolený lid / jaká příležitost ke korupci /se rozdá cca 80 zlaťáků. Ti za tyto peníze nakoupí předražené systémy / ať kotle, izolace či nádrže na dešťovou vodu/ - jsou šťastnými voliči vládnoucí strany a za nějaký čas se stanou otroky systémů za tyto dotace pořízené / kontrola na kotel kontrola na nádrž, kontrola na izolace,.../ - no a na kontroly se musí přijmout další úředníci a tak se musí zvýšit daně a tak pořád dokola - a možná za ně budou povinni platit daň z kotle, studně, kníru atd. Jak byla krutá a zároveň nádherná doba kdy se platil JEN DESÁTEK a člověk se mohl sám a svobodně rozhodnout co se svými statky či penězi udělá.

IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 158.197 (?), 7.6.2017 16:49

Přesně to mě poslední dobou taky napadá. Znovu zavést desátky, a živit z nich jen takový aparát, na jaký vystačí. Na druhou stranu vám ale v té době nikdo nic neposkytl. Infrastruktura, zdravotnictví, vzdělání, důchody, základní zajištění (dávky v nouzi), armáda, policie, kultura,... Co byste si nezařídil, to byste neměl. Myslím, že se máme nesrovnatelně lépe, i když mnoho věcí je na hlavu a vyhozené peníze, i když polovina "práce" lidí je k ničemu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.42 (?), 27.4.2017 16:01

Kdybyste venoval cas zabity psanim sveho prispevku zde hledanim odpovedi, tak uz ji davno mate:

Staci splnit jeden z techto faktu:

V obci bylo nutné od počátku roku 2014 alespoň jednou zajistit náhradní zásobování pitnou vodou přistavením mobilního zdroje nebo dovozem pitné vody do vodojemu zásobujícího místní vodovod, a to z důvodu nedostatku vody v obvykle používaném zdroji.
    V obci bylo od roku 2014 místní vyhláškou opakovaně omezeno používání pitné vody z místního vodovodu, a to minimálně ve dvou různých letech.
    V obci bylo od roku 2014 místní vyhláškou dlouhodobě omezeno používání pitné vody z místního vodovodu, a to minimálně na dobu 3 měsíců v jednom roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika