Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ještě bych neuzavíral pro mne toto vzdělávací téma. Někde mi to Beny radil ať si udělám filtraci sám ze sudů. Byl jsem v hornbachu a viděl jsem tam velké sudy i hranolového tvaru. Potom by neměl být problém s průchodkou. Ale zakousnul jsem se v průtocích vody, které mi tady Standa vysvětloval ale i tak já jsem to úplně nevstřebal. Na teoretickém příkladu bych to pochopil. Budu mít jezírko hluboké 2 m. Na dně bude gulová vpusť 110 mm ústící do šachtice. Ta je 1 m hluboká a horní hrana je 5cm nad úrovní hladiny v jezírku. Z ní je u vrchu výstup do bubnové filtrace v gravitačním zapojení . Když v šachtici zaústím gulovou vpusť z jezírka u dna bude přítok vody z jezírka stejný jako bych do šachtice zaústil gulovou vpusť 50 cm ode dna šachtice? Rozum mi říká, že ano a to z toho důvodu, že se hladina v šachtici vyrovná s hladinou v jezírku a až potom přetéká do bubnového filtru. Současně mi intuice říká, že když dám do šachtice čerpadlo a bubnový filtr zapojím v čerpadlovém zapojení tak výkon čerpadla způsobí výrazný pokles hladiny v šachtici a ta rychleji dotéká z jezírka. Potom je vždy čerpadlové zapojení výkonnější na průtok než gravitační.

Jsem úplně mimo?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika