Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pořád si nedovedu představit jaká je složitost údržby a práce kolem bubnových filtrů.

Já po roce zkušeností už ano.

Mám jezírko cca 70m3 a cca 30 již poměrně velkých koi a před bubnovým filtrem jsem provozoval filtraci OASE Proficlear včetně síta. Údržba byla nutná tak cca 1/14 dnů, v sezoně, kdy padalo do jezírka listí, jehličí klidně i jednou týdně. Nejhorší bylo vždy praní molitanů v návazném biofiltru.

Letos jsem šel k filtru tak jednou měsíčně vybrat hrubý předfiltr (nechal jsem si jednu komoru od Oase, kde mám hrubé síto cca 1x1cm oka) na zachytávání listí a velkých jehlic z borovic.

Nejvíce času jsem strávil u jezírka vybíráním bordelu po nedávné vichřici, kdy jsem podběrákem ze dna vytáhl nahrubo několik koleček napadaného listí.

Jezírko mám čisté jak křišťál celý rok. Za mě bubnový filtr jednoznačně ANO.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika