Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ja som absolvoval základnú školu za socializmu a naučili ma vedieť rozoznať, čo a kedy treba vedieť naozaj presne a na čo stačí odhad. Prepáčte, ale pre filtráciu naozaj stačí vedieť približný objem jazierka a nevidím zmysel vypúšťať jazierko a merať presný objem napustenej vody. Približný objem viem určiť zmeraním jazierka na 20 percent presne. Aj keby nie, verte že pri prirátaní istej rezervy, s ktorou viacerí počítame, povedzme 50 % k objemu, by mal byť odhad dostatočný aby som vybral vhodnú filtráciu.

Hlavne mi to príde humorné, pretože zmätok do veci nezavádza zákazník, čo si nevie zmerať objem jazierka, ale skôr duo: výrobca+predajca.... ak v návode ku komerčnej filtrácii na krabici sa píše, že je to filtrácia na 10 m3 s rybami a predajca Vás presviedča (asi má niekedy aj pravdu), že je tak nanajvýš na 5 m3 bez rýb, tak potom je chyba niekde inde. Predajca predáva produkty niekoho kto klame, alebo klame predajca a chce Vám predať drahší produkt. Niekto z tejto dvojice klame a zavádza. Medzi názormi výrobcu a predajcu sú rozdiely nie v desiatkach %, ale v 100kach % ohladne vhodnosti filtrácie na objem jazierka. Meranie objemu jazierka je potom bežnému zákazníkovi nanič.

Najviac mi vadia rady, ak sa pýtate na konkrétne riešenie, ako vylepšiť vlastnú filtráciu, že to čo máte je na nič "vyhoďte to", "potrebujete úplne novú filtráciu" s niekoľkonásobným finančným rozpočtom (najlepšie od nás).

...vy potom zistíte, že máte kryštálovočistú vodu s filtráciou ("na vyhodenie") a rozmýšlate, ako veriť takým obchodným radám. smiley

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika