Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý deň chcel by som sa aj ja podeliť so svojmi skusenosťami s chovom pstruhov. Súčasťou plôch, ktoré mám v prenájme je aj prietočný rybníček 45 x 20 m a objeme cca 1300 m3. Napájaný je z blízkeho potoka a voda vyteká späť do neho. Pred 2. rokmi som rybnik vypustil, zrekonštruoval výpusť / prepad / a osadil som ešte 2 pomocné výpuste pre prípad návalu vody počas búrok. Začiatkom mája minulého roku som na skúšku nasadil cca 2000 pstruhov dúhových o veľkosti 6 - 9 cm.  Zo sádok som si doniesol aj zodpovedajúce krmivo pre násadu / myslím že to bolo 1,5 mm /. Po asi 2 dňoch sa pstruhy akoby "stratili"... nebolo ich vôbec vidieť a tým pádom som mal problem aj s ich krmenim, nakoľko som jednoducho nevedel kde ich zakrmovať s ohľadom na veľkosť vodnej plochy. A to v sádkach kde som ich kupoval reagovali aj na najmenší pohyb na brehu a vždy boli pripravené prijimať potravu.. Je pravdou, že s ohladom na ich veľkosť našli si dostatok prirodzenej potravy v rybniku. Asi po necelých 2 mesiacoch sa pstruhy začali "objavovať", lovili už aj hmyz. A mohol som ich začať krmiť. Použival som s ohľadom na prírodný charakter rybníka plávajúce granule. Veĺmi rýchlo sa naučili na krmenie a bolo radost ich pozorovat. Postupne som trošku začal experimentovať aj s iným druhom mäsitej potravy. Pstruhy ju príjímali s veľkou chuťou. Išlo najmä o varené a zomleté bravčové kože a vnútornosti.  Ale krmil som len malými množstvami, ktoré stíhali ryby skonzumovať. Nemali s tým nikdy problém. Niekedy som túto mäsitú potravu namrazil do malých dávok, ktoré ako po hladine plávali pomaly rozmŕzali a ryby ich konzumovali. Bolo to ked som nemal po ruke granule. Krmieval som 1 x denne ale nie každý deň. V zime hladina čiastočne zamrzala takže cca 2 mesiace som ich temer nekrmil. Začal som prikrmovať ked z hladiny trvalo zmizol ľad niekedy koncom februára. Ich apetít bol nekonečný. Teraz pomaly decimujú populáciu vyliahnutých žabích pulcovyes. Duháky sú dravce a nič im neunikne čo dokážu prehltnuť. Pri pitvaní jedného cca 35 cm pstruha som v ňom našiel už natrávenú žabu... Pstruhy majú veľkosť 30 - 40 cm.  Tento týždeň som nasadil do rybníka asi 250 ks sivoňov o veľkosti cca 12 - 15 cm. Tieto už pstruhy loviť nevedia vzhľadom na ich veľkosť.  Je zaujímavé, že sivone na sádkach boli tiež pri hladine a sledovali pohyb na brehu ale akonáhle som ich vypustil do rybníka tiež sa " stratili", ale s ohľadom na svoju veľkosť už lovia aj hmyz. Tiež mi na sádkach odporúčali viac sivone s odôvodnením, že sú menej náročné než duháky... A duhák je podla mňa fakt nenáročnýwink  

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika