Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Skúsenosti s kupovaným solárnym čerpadlom nemám.Ale mám kaskádu 70cm vysokú pohananú malým čerpadlom značky Bossch z auta so spotrebou 0,8A čiže 10w a prietokm15 l.min.Spravil som mu chladenie.Napájaný je solárom 20w,1,3A.Solár mám na pevno, nasmerovaný na juh. Nevýhodou je slabý solár. Čerpadlo sa začína točiť približne ráno o 9,30 vytlačí vodu len do výšky 35 cm a o 10,00 už tečie voda po kaskáde. O 6,00 večer so zapadajúcim slnkom klesajú otáčky motora a tým aj výška a prietok vody. Nevýhodou soláru je ked slnko zakryjú mraky alebo je zamračené má o 80% nižšiu učinnosť.To znamená že dáva približne 0,016A, čo nestačí na roztočenie čerpadla.Sú dve možnosti, buď výkonnejší solár alebo amorfný solár, ten má menšie straty pri zamračenom počasí a je lacnejší. Nekupuj toto modré čerpadlo a podobné.Môžu bežať 15min a potom by sa mali vypnúť kvôli zahrievaniu. Mne predávajúci povedal že môže, že ho chladí obtekajúca voda.Mal som ho zapnuté každý deň,po dvoch rokoch sa vydral semering a natiekla do motorčeka voda a bol s ním koniec.Lepšie je ho vyrobiť doma.Motorček môžeš použiť z tlačiarne ale musíš spraviť chladenie.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika