Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Mňa malé rozdiely neprekvapujú vzhľadom na pomalý metabolizmus všeobecne....nemožno očakávať radikálne zmeny v zložení v priebehu pár minút. Čo ma prekvapuje, je pokles dusičnanov. Vždy som si myslel, že biofiltracia v jazierku je hlavne oxidácia amoniaku na dusičnany za prístupu vzduchu, čiže nitrifikácia. Amoniak žial nebol analyzovaný, takže jeho pokles nemožno dokázať. Denitrifikácia je v klasickej biofiltrácii jazierok druhotný a menej extenzívny proces. Prebieha iba ak je v prostredí dostatok redukujúcich org. zlúčenín za anaeróbnych podmienok. V aeróbnych prevláda oxidácia priamo prítomným kyslíkom. Preto denitrifikácia prebieha napríklad v sedimentoch (blate) kam sa procesy aerobne nedostanú. Ak je pokles dusičnanov dôsledok denitrifikácie, tak denitrifikácia prebieha rýchlejšie ako nitrifikácia (čo je divné), alebo vo vode nie je takmer žiaden amoniak (potom sa to ťažko testuje). Čo sa týka chýb meraní, tie nikdy nemožno vylúčiť, dôležité však je aké sú a či významne ovplyvňujú naše merania. Väčšinou to rieši štatistika... nemusí na konkrétne meranie, ale aspoň na danú metodiku.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika