Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Mnoho polemiky. Vláknitá řasa se mi nerozvíjela v jezírku, které po desetiletí částečně kryla černá borovice s břízou a dno této nádrže pokrývala vrstva napadaných větviček, listí a jehličí a já jen jednou ročně část onoho spadu odstranil. Na hladině jsem regulovaně nechal růst závitku mnohokořennou s okřehkem trojbrázdým a voďankou žabí, kotvicí splývavou, plus omezeně v mísách se dobře vyvíjely lekníny. Ostatní prostor pod hladinou hustě zarůstaly řezany pilolisté, mezi nimiž se ve velkém množství vinuly vodní 'masožravky' bublinatky - utriculárie a dařilo se i žebratce bahenní, prustce ob. a kosatcům. Voda byla naprosto průzračná se spoustou vodní "havěti". Lituji, že jsem daný stav přes plánovaný úmysl nenafotil. Dnes, už je na tom místě travnatá plocha a stromy jsou vykáceny. V současné době mám zahradní "rybníčky" na plném slunci, aby se dobře prohřívaly a dařilo se v nich letněným akvarijním rybám a dna udržuji převážně čistá bez nánosů, takže i přes množství vyšších vodních rostlin se vláknité řasy vyskytují, ale hlavu si s tím nedělám, reguluji to klacíkem - ovinu, přitáhnu a vyberu a pak s tím krmím například krevety a zbytek, který nepožerou ryby s plži marisami, napomáhá udržet dobrou kvalitu vody a též slouží k rozvoji vodní drobné zvířeny, kterou vyhledávají přítomné rybky jako součást přirozené potravy, což se na jejich vzrůstu, vybarvení a zdraví výrazně projevuje.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika