Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ten popis přípravku je naprosto přesný,  český název této látky je tuším peruhličitan sodný. nebo peroxouhličitan sodný. Jeho nespornou výhodou je možnost jeho lokálně cíleného použití - pokud máte zelené řasy v jezírku jen na několika málo místech, je výhodný.  Přípravek po použití opravdu zvyšuje pH, logicky musí.
Použití čistého, tekutého peroxydu je také možné, vím o nádrži, kde se takto udržuje voda na velmi slušné úrovni. Nevýhodou (a někdy výhodou)  je, že při této aplikace nejste schopni cílit lokálně, ale na celou nádrž. Slyšel jsem i o použití kyseliny peroctové.
Pro všechny přípravky na bázi peroxydů je třeba zdůraznit, že oxidují nejen "nepřátelské" řasy, ale i všechno ostatní, čím přijdou od styku


Co se přípravku na bázi mědi týče, v principu je to funkční, problém nastává při opakovaném použití, kdy jako nomální smrtelník-nechemik patrně nedokážete určit zbytkovou koncentraci z předchozí aplikace, a tudíž hrozí předávkování se všemi důsledky z toho plynoucími... neřeším teď vůbec, jak se chovají sloučeniny mědi při změnách pH. Myslím, že to není správná cesta, a ukazuje to i trend, kdy většina výrobců pomalu od přípravků na bázi mědi ustupuje, podle pořekadla lepší zelené než otrávené jezírko.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika