Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Díky, právě při surfování po netu jsem objevil vortex, kde se středová nádoba, tedy spíše válec opláštěný mikrosítem točil kolem své osy. Bohužel, nebylo zřejmé co jej pohání. na tak jednoduché řešení pomocí lopatek jsem nepřišel. Možná mne to nenepadlo proto, že si nedovedu představit technické provedení. Jedná se o místo, kde středový válec rotuje kolem svislé odtokové roury. Každopádně dobrý námět a díky za něj, možná někdo přihodí další.

Já chápu vortex jako tzv. pre-filter, tedy nádobu na odloučení hrubých nečistot. Samotný vortex, tedy rotace vodní masy, její přepad uložený výše než přítok je výborné řešení. Sedimentace a následné odkalení těžších částic také. Ale myslím, že stále velké množství nečistot se spolu s vodní masou dostane dál. Proto bych rád přidal mikrosíto, aby se nic nepropustilo. Potřebuji ale, aby odtok z vortexu byl těsně nad jeho horní hranou a protékající voda mířila do první komory následného filtru. Hladina ve vortexu = hladina ve flitraci. Proto zvažuji dvě varianty: 1. odtok přes 90° koleno obrácené dolů a následně přes trubku těsně pod horním okrajem vortexu 2. odtok přes vertikální středovou trubku a následně její vytažení kolem vortexu nahoru až těsně pod úroveň horní hrany (něco jako běžný sifon). Odtokové otvory obou variant samozřejmě obklopeny mikrosítem.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika