Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zde bysme mohli rozebrat problémy při budování filtrace, jako zakladatel tématu začnu sám:

- první komora bude Vortex o obsahu 150 - 200l

- druhá komora přemýšlím o kupě houbiček na nádobí

- třetí komora - nařezané husí krky (v podstatě náhrada kaldnesu) obsah 100l zhruba 30l bude ve vnitřní nádobě která bude tedy pohyblivá, zbytek statický kaldnes

- čtvrtá komora - barel 50l naplněný asi 30 litry zeolitu + 20l keramzitu

- poslední část pak hobby jednotka na Ozon (30-300mg)

průtok tímto filtrem bude něco kolem 2000-3000 l/hod

co se týče průchodek inspiroval mě příspěvek průchodky do sudu, který tu lze taky najít.
Obsah jezírka: 6750 litrů

Osádka: 20-25 perlínů/jesenů, 3 větší koi (20-40cm), 2 malý (10-15cm), tři velcí karasi (20-25 cm), několik malých karasů.

teď pár dalších poznatků z tématu "Filtrační materiál? Sítky na ovoce"

Vortex http://www.catson4ponds.com/VortexFilter.html tohle je perfektní stránka o tom, jak vytvořit vortex filtr, bohužel anglicky ale hezky detailní obrázek určitě osvětlí alespoň trochu jak vortex postavit i laikům.

http://www.koiphen.com skvělé forum o Koi, karasech, filtraci jezírek, odchování potěru atd... je tam kupa věcí, v sekci ponds and filtration je nahoře příspěvek DIY Filters (nebo tak nějak) kde jsou odkazy na postupy při tvorbě různých filtrů (dohromady odhaduji takových 200 návodů)

další poznatky...

někdo psal, že má díru naplněnou liaporem, jak se vám zdá tohle řešení? Mě nijak zvlášť neláká po zkušenostech s čištěním podobného filtru :(.

kořenové čističky? Funkční nebo ne? podle mého názoru je lze použít jen jako doplňkový filtr a to spíš pro stabilizaci nitrátů, nitritů a amoniaku. Jako hlavní filtr jsou ale nic moc, a hrozně špatně se čistí (hlavně pokud máte koi)

New school/Old school filtrace

Jsou podlě vás lepší nové filtrační postupy, jako vortexy, štěrbinové filtry atd, nebo víc důvěřujete tradičnímu filtru typu matala rohož, pěna štěrk? Oldschool? Newschool?

Ozón? Ano/Ne? Podle mého názoru je ozon super věc, jako vždy ale musí být používán pouze jako část systému a je dobře si o jeho použití přečíst co se dá, než se do něčeho takového pustíme, je podle vás účinnější než tradiční UV lampa?

Hypermangan pro čištění vody - pozor, pouze pro zkušené jezírkáře, hypermangan je nebezpečná záležitost hlavně pro život v jezírku, ale v případě správného dávkování dokáže, jak léčit některé cizopasníky a bakteriální onemocnění tak i špinavou vodu...

Asellus Aquaticus - Pravda nebo mýtus? Tohle mě zaujalo na koiphenu, jednoduše řečeno, jedná se o "vodní berušky", které snad žijí i u nás, ty se usadí ve filtraci a čistí ji, živí se odpadem, které se zachytává ve filtraci. Nevím, myslíte že je to možné? Každopádně se mi ten nápad líbí:)

No to by bylo pro začátek vše, ne vždy se musíte vyjadřovat k tématům, která jsem zde nastínil, jedná se pouze o pár bodů pro vyprovokování diskuze, doufám, že se zapojíte. :) A časem se nám povede tu shromáždit ucelený blok informací. Prosím však ještě o jednu věc, pokuste se vždy zůstavat u tématu filtrací (pokud ne přímo, alespoň vzdáleně :D)

Příjemnou diskuzi... :)

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika