Zahradní domek - základ - Geobuňka



DanuškaB. - (3) - 156.1 (?) 
18.8.2013 13:33, zobrazeno: 9705x

Zdravím všechny milovníky zahrady :) Mám na Vás zkušenější dotaz. Koupili jsme zahradu a nyní bychom zde potřebovali postavit "kůlničku" na nářadí a suché wc. Rozměrovně cca 2x2m. Nyní přemýšlíme nad základy. Betonovou desku jsme zavrhli, jelikož v budoucnu se ještě asi bude odkupovat kus zahrady a na místě, kam jej zatím chceme umístit, by pak musela být přesunuta a nechat tam desku se mi nechce. Uvažovali jsme o zemních vrutech a prozatím u nás vede zatravňovací dlažba s tím, že by pod ní byla textilie, proti růstu trávy a mezery vysypány např. štěrkem. Při googlování jsem ovšem narazila i na tzv. Geobuňku a dokonce ji i jako základ pod domek doporučovali i přímo výrobci dřevěných domků. Ovšem moc článků o této metodě jsem nenašla, většinou její využití ve stavařině, jako zpevnění hrází apod. Proto píši sem, zda-li s tím někdo nemáte zkušenost a zda-li toto "zpevnění" bude dostačující. Děkuji za jakékoliv postřehy :) Hezký den všem Danča.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 18.8.2013 13:54

Geobuňky nemají samy o sobě žádnou nosnost, jen drží pohromadě materiál, kterým jsou vyplněné. Jako podklad stačí cca 20cm vrstva štěrku na geotextilii, když se to zhutní, nepotřebujete ani zatravňovačky, ani geobuňky. (Nemyslete si, že můžete dát zatravňovačky na zeminu bez podkladu.)

Když jsem viděl, jak se soused dřel s výkopem a potom s navážením makadamu, říkal jsem si, že není nad zemní vruty. Pokud na ně máte podmínky (nejdou dát do navážky), neváhejte.

P.S. Jestli máte místo a peníze, udělejte kůlničku větší, nebo budete brzy přistavovat další.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
DanuškaB. - (3) - 156.1 (?), 18.8.2013 14:12

Nebojte, na podklad jsem také myslela :) Ta geotextilka a štěrk mi taky přišlo jako optimální řešení, nicméně problém je zhutnění, není čím :(Na ty vruty podmínky máme, jen se trošku bojím té aplikace :D Rozměrovně navrhnu manželovi rozšíření tedy :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 18.8.2013 14:23

Když si na půl dne půjčíte žábu, vyjde to na pár stovek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika