Zahradní domek - postavit nebo koupit hotový



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?)
25.3.2008 10:23

Jistě bych stavěl sám, ale 10000,-  za zahradní domek 4x5m...řekněte kde a jedu tam!

Argumentace, co vše lze pořídit z bouračky je, jak mi jistě dáte za pravdu, často nereprodukovatelná. Navíc, pokud chce mít člověk na zahradě i něco s určitou estetickou hodnotou, stará prkna  každý pes jiná ves na stěnách a staré Al šablony na střeše člověku moc radosti nepřidají. Navíc je nutné kalkulovat do nákladů i čas strávený na objíždění bouraček.. To už je lepší vyrazit někam na brigádu a za utržené peníze  materiál nakoupit. Neříkám, že není občas možné sehnat "Second Hand" materiál, ale určitě ne na celou stavbu a určitě ne rychle a na čas.

Před dvěma roky jsem dodělal pergolu 3,5 x 6 m, dřevo přímo od velkoobchodníka, 4500kč /m3, na polovině pergoly zastřešení (takové ty asfaltové "tašky", 3 m žlabu, okapy, oplechování, pozinkované patky. dřevo tak strašně drahé nebylo, ale když jsem ve finále napočítal veškeré náklady, včetně barev a základní elektroinstalace, dostal jsem (překvapivě) k částce blížící se 30000 Kč. A to pergola nemá stěny, okna, dveře a v té době neměla ani podlahu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 100.71 (?), 19.5.2012 22:40

Souhlas, naprostý. Takhle se to dá udělat naprosto bez problémů. Plus mínus cena sedí. Plus nějaký ten nátěr a spojovací materiál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 25.3.2008 10:23

Jistě bych stavěl sám, ale 10000,-  za zahradní domek 4x5m...řekněte kde a jedu tam!

Argumentace, co vše lze pořídit z bouračky je, jak mi jistě dáte za pravdu, často nereprodukovatelná. Navíc, pokud chce mít člověk na zahradě i něco s určitou estetickou hodnotou, stará prkna  každý pes jiná ves na stěnách a staré Al šablony na střeše člověku moc radosti nepřidají. Navíc je nutné kalkulovat do nákladů i čas strávený na objíždění bouraček.. To už je lepší vyrazit někam na brigádu a za utržené peníze  materiál nakoupit. Neříkám, že není občas možné sehnat "Second Hand" materiál, ale určitě ne na celou stavbu a určitě ne rychle a na čas.

Před dvěma roky jsem dodělal pergolu 3,5 x 6 m, dřevo přímo od velkoobchodníka, 4500kč /m3, na polovině pergoly zastřešení (takové ty asfaltové "tašky", 3 m žlabu, okapy, oplechování, pozinkované patky. dřevo tak strašně drahé nebylo, ale když jsem ve finále napočítal veškeré náklady, včetně barev a základní elektroinstalace, dostal jsem (překvapivě) k částce blížící se 30000 Kč. A to pergola nemá stěny, okna, dveře a v té době neměla ani podlahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 25.3.2008 12:53

S tím naprosto souhlasím.  Stavěl jsem altán z koupených hranolů, desek, lepenky, šindelů, plechů. nátěrů, patek...   Vyšlo to asi stejně jako z Hornbachu. Jenže - když se kolemjdoucí optá, kdo to stavěl, mohu hrdě vypnout hruď. A to je, oč tu běží.
 Kdysi dávno jsem stavěl zděnou udírnu - a zadarmo! Cihly, písek, překlady, komínovka, plech i vápno a cement byly z "bouračky". Ještě, že o tom bourači nevěděli. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 25.3.2008 13:33

Vápno a cement z bouračky? To je zajímavé, to by mne zajímalo jak se vybíra cement z betonu a vápno z malty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 25.3.2008 13:39

Přesně tak, jak jste to pochopil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.213 (?), 27.8.2017 14:48

Kdysi dávno (za komančů) se dalo sehnat s "bouračky" cokoliv, nejenom vápno a cement, chce to trochu fantazie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.50 (?), 28.3.2008 18:48

Stavíte si domek a utratíte za to stejně jako v Hornbachu???

Aby ten domek v Hornbachu nebyl kvalitnější!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 25.3.2008 14:08

Neříkám že nemáte pravdu, ale můj příspěvek byl o tom, že se zahradní domek dá pořídit i za menší cenu než 10000Kč.  Samozřejmě je třeba mít "kam šáhnout " pro materiál .

Pokud někoho zajímají aktuální ceny dřeva přímo z pily:

prkna do 4m délky... 3300,-Kč/m3

trámy do 4m, 15x15cm... 5800,-Kč/m3

A pozor na srovnávání nesrovnatelného... najsem si jistý, zda cena zahradního domku z Baumaxu je včetně základ. patek či desky, s elektroinstalací, atd....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 25.3.2008 15:16


...Samozřejmě je třeba mít "kam šáhnout " pro materiál. 

A vo vo vo tom to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 25.3.2008 20:00

Když máte kam šáhnout, tak jde myslím stavět i úplně zadarmo. Jsem hloupej, že nikam nešahám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika