Stavba zahradniho domku



Stránky: 1,  2   
host - 106.66 (?) 
26.9.2010 10:20, zobrazeno: 50114x

Dobry den, poradi nekdo se stavbou chatky/domecku/besidky svepomoci?Nechce se mi davat desitky tisic firmam za skladacky, mam predstavu o zakoupeni desek, dřeva, plechu... z bazaru a postupne postaveni - tak max. 3x3 m + neco zastreseneho venku.Zadny komfort, jen at se ma clovek kam schovat pred destem a ulozit naradi.Nemame zkusenosti ani se zalozenim jakekoliv stavby.Moc dekuji za jakykoli nejpodrobnejsi vysvetleni, popr. odkaz.Hanka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 26.9.2010 18:51

Pokud chcete stavět zahr.domek, tak stejně podle stav.zákona požadují předložení projektu od autorizovaného projektanta. Jinak je tady o chatkách a pergolách dost vláken, stačí se do nich začíst...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.195 (?), 26.9.2010 19:43

zahradní domek nepodléhá žádnému zákonu ani ohlášce (lidi nebláznětwe s tou birokracii a údáními sousedú) někdo se tady taky dotazoval zda ohlásit na úřadě stavbu kotce pro psa-to už je vrchol

Domek 3x3 metry nemusí nikde hlásit (už tou olochou) navíc když postavcí domek na nějakých pilířkách tak už vůbec ne a domek je spíše veden jako bouda na nářadí tak už dejte pokoj s těmi OHLÁŠKAMI NA ÚŘADECH blbnete lidi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.11 (?), 26.9.2010 20:18

Pokud bude domek na pevných základech, je nutné oznámení záměru v území a vydání územního souhlasu. Projekt od autorizovaného projektanta není nutný. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 26.9.2010 20:24

Tak asi to řeší na různých úředech různě. U nás (HK) je nutné mít územní souhlas na cokoliv (i 3x3), na zahradní chatku s pevným základem i projekt.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 215.11 (?), 26.9.2010 20:47

A čím úředník v HK odůvodnil požadavek projektu od autorizované osoby? Jako příloha k Oznámení o záměru v území k vydání územního souhlasu stačí, cituji: "Jednoduchý technický popis záměru s příslušnými výkresy podle jeho charakteru, zejména půdorysy rozhodujících podlaží a pohledů u budov". VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 111.24 (?), 27.9.2010 9:40

Ano, mam overeno od Ing. arch., ze zadny povoleni nepotrebuju. Chatka beztak nebude zrejme zabetonovana napevno, jak jsem videla v okoli v kolonii. Chtela jsem poradit spis, jaky lze pouzit material, lze nejake slisovane desky, neco alternativniho krome dreva? Nema s tim nekdo zkusenosti? A take jednoduchy postup - napr.: jaky podklad v zemi-podlaha-zakladni tramky, vypln apod. Strecha je jednodussi rovna nebo ackova?...diky Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.163 (?), 27.9.2010 12:10
Já jsem budoval tímto způsobem: skelet z hranolků 10/10 sešroubovaný úhelníky, zvenku přišroubované cementotřískové desky Cetris 9mm, zevnitř sádrokarton, jako tepelná izolace stropu a stěn 10 cm minerální vlna. Jako střešní krytinu jsem použil trapézové plechy ve spádu, dorovnal jsem vlny betonem a zaizoloval asfaltovými pásy. Okno, dveře, zvenku 2cm fasádní polystyren na lepidlo, talířové hmoždinky + vruty, dále lepidlo, perlinka, stěrka, omítka MK-2, fasádní barva. Klidně by se zvenku dal (místo Cetrisu) použít dřevěný (plechový, plastový) obklad na pero a drážku, to už záleží na volbě (dřevo se musí ošetřovat) a vkusu. Konstrukce je přišroubována kotvami do betonové desky, samozřejmě je možno využít patek nebo pražců jako "základ". Podlahu jsem vybetonoval a nalepil dlažbu. Pokud nebudete betonovat desku, vystačíte si s vrtačkou a obyčejným nářadím, vše je šroubováno, něco málo sbíjeno. Pokud se mi podaří najít fotky tak vložím. Většinu jsem dělal sám, někdy s pomocníkem, mám totiž jedno pravidlo - sprasit si to mohu i sám, na to nepotřebuji volat firmu, to pak jen děláte drába. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 27.9.2010 12:18

Ještě tady odkaz na jeden obrázek. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.188 (?), 30.9.2010 12:26

Mirku, moc dekuji za vycerpavajici info. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika