Stavba zahradního domku



Regrep - (25) - 241.6 (?) 
19.8.2013 16:49, zobrazeno: 11684x

Ahoj všichni, chtěl bych jako většina zahrádkářů postavit zahradní domek. DĚLÁM TO DOBŘE ? - POTŘEBUJI KONZULTACI 1. Mám rovinatý pozemek, ale mám tam spodní vodu.  2. Kdysi jsem si pořídil velmi levně stavebnici dřevěné garáže ze sedlovou střechou o velikosti 3m*6,5m   3. Uvažuji o vybudování základové desky pod tuhle stavebnici.   4. Základová deska by byla udělaná z tvárnic ztraceného bednění 50*30*25(D/Š/V) + poté vylita betonová deska s kari sítí o tloušce cca 15cm   5. Vykopu pás na to ztracené bednění 8m*4m do hloubky cca 40-50cm(pak už je spodní voda) Nasypu do rýhy štěrk a srovnám do roviny - začnu nandavat ztracené bednění(3 řady) + roksory a zabetonuji to. Do vzniklého vnitřního prostoru nad zemí(cca 40cm) navezu suť ze stavby souseda :-) a tu pak žabkou zhutním.  Poté to zaleji betonem o tloušce cca 15-20cm + kari sítě.   6.  Provedu izolaci desky IPA lepenkou.  7.  Vytvořím podezdívku z plotovek(3m*6,5m) do kterých zabetonuji patky na dřevěné sloupky od té garáže.  8.  Po vytvoření těchto základů domku včetně trámků střechy, bych pobil celou stavbu včetně střechy z venku OSB deskami 12mm 2500*1250. Trámky jsou 11,5cm tlusté, takže bych mezi ně dal 12cm silný polystyren a zevnitř zase OSB desky. Stejně bych zaizoloval i střechu na které bude kanadský šindel.   9.  Dvě okna a dveře. 10.  Stěny bych pak zvenku pobil ještě prkny, které mám k té garáži...  UFF... Teď mě prosím nekamenujte, jestli to je špatný postup... Přikládám foto té samé, ale už postavené garáže.

Garáž
Garáž
Foto z boku
Foto z boku
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Regrep - (25) - 241.6 (?), 19.8.2013 18:41

A ještě mě zajímá, jestli mám v takovém zahradním domku řešit parozábranu? Z venku bude OSB deska 12mm, pak polystyren 12cm a zevnitř zase OSB deska12mm... Mám dávat zevnitř pod tu OSB desku parozábranu???  Vytápět v chladnějším počasí by jsme chtěli jen malými japonskými kamínky ZIBRO... Dveře budou klasické obyčejné palubkové.  Okna jsem koupil ve výprodeji nové 3komorové obdelníky 80/50...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika