Přístavek k zahradnímu domku



convert23 - (5) - 117.44 (?) 
7.1.2015 22:24, zobrazeno: 10422x

Zdravíčko, potřeboval bych poradit jak realizovat přístavek k stávajícímu zahradnímu domku (podsklepenému). Původní majitel si chatku rozšířil slylem... co najdu to tam dám a podlaha a vlastně vše tam je tak trochu zkopce apod. Přístavek je na dřevěných přašcích kterých se kvůli ženě a děcku prostě musím zbavit a nevím jak pořešit základy a podlahu. Původně jsem myslel že bych udělal základový pás kolem přístavku a nějaký pás ještě do středu... bud jenom vylít nebo udělat ztracené bednění a na to bych potřeboval nějakou podlahu a zdi nejspíše z ytongu 15-25 a střecha dřevěná šikmina s plotovkama a na to šindel. Ale prostě nevím jak na podlahu... každopádně jsem rád za každou radu a když stavba bude za malý peníz tak to bude super. Jinak původní chatka je 4x4 a přístavek 2x4

Lepenina z boku
Lepenina z boku
Vnitřek
Vnitřek
vnitřek 2
vnitřek 2
vstup z chatky :)
vstup z chatky :)
Lepenina vedle lepeniny :)
Lepenina vedle lepeniny :)
pohled na lepeninu z rádoby pergoly
pohled na lepeninu z rádoby pergoly
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.16 (?), 7.1.2015 22:47

U mne by asi zůstal ten sklep a na to by se postavila nová dřevěná. Tohle vám za chvíli spadne na hlavu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
convert23 - (5) - 117.44 (?), 7.1.2015 23:50

Proč by mi to mělo spadnout na hlavu... původní chatka je v pohodě... jen opravím sokly... fotky jsou jen toho dřvěného přístavku a ten chci zničit a vystavět nový

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.2 (?), 7.1.2015 23:06

Zbourat, zvednout 30cm nad zem a postavit dřevěnou americkým systémem "two by four" (chce si to trošku nastudovat). Tj. kostra z prken, zevnitř SDK, zvenku OSB, uprostřed izolace. Stavba na 1 týden včetně střechy. Lehká, rychá, modifikovatelná, opravitelná.

Bez základů-od země podepřít v několika bodech betonovým odizolovaným blokem (několik beton, dlaždic nebo si odlít do ztraceného bednění a zapustit do něj ocelovou závitovou tyč s navařeným držákem pro trámy podlahy)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
convert23 - (5) - 117.44 (?), 7.1.2015 23:55

O téhle metodě jsem na začátku taky přemýšlel ale není to můj pozomek ale pronajatý od města takže do toho nechci vrážet tolik penez. A právě to bednění jsem tak nějak myslel ale to bych pak zdi taky nejspíš musel udělat ze dřeva co? A nevím jak vyjde to dřevo finančně oproti betonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.2 (?), 8.1.2015 0:04

Je to řádově levnější. Navíc téměř žádné základy (stavba je extrémně lehká). Stavěl jsem větší chatu z obyčejných stavebních prken. Akorát ta technologie má svá pravidla, postupy a není snadné o nich u nás sehnat nějaké podklady a nastudovat to. 

Zdi jsou jen dřevěný (dutý-v lepším případě s izolací) rám z prken zvenku pobité OSB deskou a zevnitř sádrošem. Nevěřím že existuje něco levnějšího. Má také své nevýhody-např.ta lehkost znamená že vám ve těru může ulítnout, takže je nurné ji kotvit atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika