Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Zahradní domky > Co je to za brouka

Co je to za brouka

host - xxx.xxx.149.42 (?)
16.8.2013 7:55

Kde by se u Vás vzal? Létající hmyz za příznivého větru doletí dost daleko. Napadají mně zhruba 2 směry možností, kde se mohli dospělí brouci vzít. Buď se vylíhli a vyrostli na nějaké škrobové potravě, nebo se do vašeho okolí dostali jako chovaní a prodávaní mouční červi. Používají je třeba rybáři jako návnadu nebo chovatelé drobných zvířat jako krmivo a někdo krabičku někde zapoměl nebo vysypal. A je to. JG

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Partnerem sekce je Vladeko - zahradní pergoly a altány

Co je to za brouka

host - xxx.xxx.230.65 (?), 15.8.2013 14:17
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím všechny, na chatě jsem už několikrát našel mně neznámého brouka. Foto v příloze. Podotýkám, že má cca 12-14 mm. Poradí někdo, o jakou potvůrku se jedná a jestli to není nějaký dřevokazný druh?

Obrázky:

Připojit reakci   

Co je to za brouka

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.102.201 (?), 15.8.2013 22:26
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Myslím, že je to  Potemník moučný. Dřevokazný není.

Připojit reakci

Co je to za brouka

host - xxx.xxx.149.42 (?), 15.8.2013 22:57
Dobrý den. Určitě nevím, ale vypadá jako Potemník moučný, známý škůdce skladištní a dospělák (imágo) moučného červa. Mrkněte na obrázky potemníků a napište. JG
Připojit reakci

Co je to za brouka

host - xxx.xxx.149.42 (?), 15.8.2013 23:19

Dívám se na toto vlákno a můj příspěvek v něm vypadá jako pěkná pitomost. A to proto, že se někde, načas, zatoulal. Odeslal jsem jej cca v 19:30 a vypnul PC. Do diskuze ale dorazil nějak trošku později a už zbytečně. blush JG

Připojit reakci

Co je to za brouka

host - xxx.xxx.230.65 (?), 16.8.2013 6:37

Děkuji za tipy. Opravdu se zdá podle popisu a obrázku na netu, že je to potemník moučný. Jen mi není jasný, kde by se tam vzal a dokonce více kusů. Je to chata u lesa, my sami tam žádný jemu příznivé potraviny nemáme.

Připojit reakci

Co je to za brouka

host - xxx.xxx.149.42 (?), 16.8.2013 7:55

Kde by se u Vás vzal? Létající hmyz za příznivého větru doletí dost daleko. Napadají mně zhruba 2 směry možností, kde se mohli dospělí brouci vzít. Buď se vylíhli a vyrostli na nějaké škrobové potravě, nebo se do vašeho okolí dostali jako chovaní a prodávaní mouční červi. Používají je třeba rybáři jako návnadu nebo chovatelé drobných zvířat jako krmivo a někdo krabičku někde zapoměl nebo vysypal. A je to. JG

Připojit reakci
Dům a chalupa - stavba, topení, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Lakování OSB13:58
Jak najdu, kde je septik?13:06
Rozvod vody zo studne do chaty13:05
Vychýlená obvodová zeď - špatně provázané rohy, 100 letý dům z cihel10:32
Jak najdu, kde je septik?10:32
Jak najdu, kde je septik?10:30
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů