Celoroční stan na zahradě legislativa



Stránky: 1,  2   
host - 184.192 (?) 
25.3.2013 17:19, zobrazeno: 23494x

Chtěl bych se optat, jestli bych měl vyřizovat nějaké povolení na stan, který bych chtěl provozovat celoročně na zahradě. Velikost by byla 2x2x1,7 metru, dřevěná konstrukce potažená plátnem nebo folií. Spodek by stál na dřevěném roště odděleném od země dlaždicemi z chodníku cirka 30cm výška nad zemí. Něco levného na občasné zakempování, co bych nemusel rozebírat. Barva z venku maskáčová.  Nějaké postřehy, pokud již někdo něco takovéhor ealizoval a chtěl by se podělit o fotky byl bych moc rád.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.186 (?), 25.3.2013 17:28

Mám dojem, že jakýkoliv objekt plnící účel stavby (třeba i karavan), který je umístěný déle než 30 dnů v kalendářním roce - potřebuje - a teď nevím, jestli ohlášení nebo územní souhlas. Je to sice jen stan... ale záleží, jaké máte sousedy...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.65 (?), 4.4.2013 8:04

řešíme to teď. Stavební úřad nám odmítá dát jakékoli vyjádření, že stan není stavba a nezajímá je. Bohužel abysme na stan (týpí) dostali dotaci, tak vyjádření potřebujeme. V jiných městech už totiž stavební úřad nařídil odstranění "stavby". Někde to řeší tak, že stan označí jako výrobek plnící funkci stavby. Opravdu záleží úřad od úřadu a co sousedi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.147 (?), 4.4.2013 9:00

Dobrý den, čerpám z časopisu Chalupář 3/2013

(novela zákona č 183/2006 sb - pod číslem 350/2012 Sb)

od 1.1.2013 platí :rozšiřuje se okruh staveb, ke kterým není třeba územní rozhodnutí ani souhlas a které je možné realizovat bez předchozího projednání se stavebním úřadem  (paragraf 79 zákona) např skleník do 40 m2, stavby do 25 m2a výšky 5 m,...najděte si to tam :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 4.4.2013 9:56

To je pravda, jedná se o paragraf 103, kde se stanovují "stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce nevyžadující stavební povolení ani ohlášení".

Není to ale zcela jednoznačné, protože stan by asi patřil do skupiny uvedené v odst. 3. g) 5.: "výrobky, které plní funkci stavby, včetně nosných konstrukcí pro ně, nepodsklepené, pokud nebudou sloužit k užívání osobami nebo k ustájení zvířat.". Co ale znamená "užívání osobami"?

Mimochodem, v odstavci 3. g) 2. jsou "cirkusové stany pro nejvýše 200 osob", takže to můžete nazvat cirkusovým stanem :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 4.4.2013 10:03

Ano, od 1.1.2013 je novela stav. zákona. Ale když jsem se na ni ptala u nás (HK) ohledně stavby zahr. chatek v osadě (těch by se měla také týkat), bylo mi řečeno, že dosud nedošli k jednotnému výkladu novely... Takže opravdu záleží na příslušném stav.odboru.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 4.4.2013 13:07

A já zase budu udanej, heč! Za mou mobilní udírničku (první snímek), heč! A udává mě ten, jehož zcela jistě "ohlášená" výstavba je na druhém snímku!!! Již jednou jsem byl udán a musel jsem na základě rozhodnutí stavebního úřadu "odstranit stavbu". I petice se psaly proti mé udírně, bo by to tam mohlo "vyhořet". Když jsem si pak obešel pár těch podepsaných a vyfotil jejich kouřící komíny v dřevěných boudách (zcela jistě s revizí), jejich venkovní krby (zcela jistě s patřičným ohlášením) a ohniště, tak musím konstatovat že huby byly hodně protáhlé. wink



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 4.4.2013 15:04

Mirku, dobře Vám tak, udělal jste několik neodpustitelných chyb:

1) máte největší melouny
2) nejvíc druhů rajčat
3) nejvíc druhů révy
4) nemáte révokaze
5) máte vyvýšenou zahrádku (= nehrozí záplavy)
6) dva skleníky (soused pouze 1 pařník)
6) nezásobujete souseda svými zahradnickými přebytky
7) nepozval jste jej na kolaudaci udírny a ochutnávku
8) jste zdravý
10) máte lepší auto
11) jste voličem nevhodné politické strany

Udání = logický důsledek!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.102 (?), 4.4.2013 14:22

Stan je jednou stan a ne stavba. Vždyť to nemá ani podlahu...:-) No jistě záleží na sousedech. Kde není žalobce, není ani soudce... v naší osadě si lidi přistavovali k původním chatkám přístavky a pohoda. Jsme přející a nikdo se o to nezajímá. Hlavně se o tom nesmí nikde nikdo vykecávat a chlubit... pak šiml nedorazí... takže, čím víc se s hovínkem maže, tím víc smrdí. Být vámi, tak to klidně postavím - vždyť je to jen stan...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 4.4.2013 17:27

Přesně to popsal host 142.147, stavební úřad k postavení stanu opravdu nepotřebujete.

Mirku, udírnu Ti maximálně sousedi závidí (vzhledem k vlastní recyklaci výrobků na zahradě), proto sepisují nesmysly. Asi bych jim tvrdil, že jsem udírnu posavil po 1.1.2013. Případné důkazní břemeno je na nich a na stavebním úřadě (a ten se takovou prkotinou vzhledem k novele zákona č. 183/2006 Sb. zabývat nebude).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika