Asfaltový šindel x asfaltová lepenka



Tiger - (9) - 64.226 (?)
17.4.2009 21:36

Tak jsem nasel heslo a prihlasil jsem abych mohl vlozit foto.Na strankach vyrobce sindele udavaj 15 stupnu ne procenta.Tak tam asi dam sindel a uvidim...

Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 54.27 (?), 6.3.2009 11:56

Střecha typu asfaltové lepenky je slepena v jednu souvislou plochu a chrání střechu, i plochou, právě tím slepením. Jenže v létě kvůli vysokým teplotám se riztahuje a boulí a v zimě kvůli nízkým teplotám se stahuje a praská, proto se musí velice často opravovat asfaltovým nátěrem. Asfaltové šindely jsou v podstatě kusy vyztužené lepenky ve tvaru střešních tašek, které se nikdy nemají slepit dohromady, na to slouží na místech přeložených přes sebe nelepivá vrstva. Je tak zajištěno, že jednotlivým asfaltovým taškám nic nebrání v roztahování v létě za vysokých teplot a ve smrštění v zimě za nízkých teplot. Musí se proto dávat vždy na šikmé plochy a protože nejsou samonosné, tak na nejčastěji dřevěné bednění, ale na druhé straně nemusí se nijak desítky let opravovat, dokud prostě nezhnijí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.169 (?), 6.3.2009 15:16

Dobrý den,

na zahradní domek, pokud má dostatečný sklon střechy je opravdu lepší šindel. Vyjde trochu dráž než kvalitní pískovaný střešní modifikovaný asfaltový pás a je trochu náročnější na pokládku (doporučuji odborníka).

Pro pána s příspěvkem nademnou - Vaše teorie o průtažnosti a smršťování asfalt. pásů je totální nesmysl. V létě starší pásy změkly, boule se dělají díky špatné pokládce a v zimě brání praskání nosná vrstva. pokud je to jinak opět je to nedodržení technologie při pokládce, nebo nevhodný materiál (jsem v tomto oboru vyučený).

Také střešní sindele se spojují k sobě právě diky LEPIVÉMU terči naspodu šindele (nikoli nelepivému), pokud se šindel nespojí (např. díky nízké teplotě při pokládce) je nutné ho spojit mírným plamenem. Nespojený šindel vydrží na střeše do prvního větru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.226 (?), 17.4.2009 20:10

Dobry den, resim co dat za krytinu na strechu pristresku na drivi.Rozmer strechy 6 krat 3m sklon asi 9 stupnu.Strecha bude podbita prknama.Chtel jsem dat sindel Iko, ale udavaj minimalni sklon 15 stupnu.Bylo me receno, ze sindel dat muzu, protoze strecha je mala a bude vlastne profukovat-boky a zadni stena bude budto z kari siti nebo naka drevena mriz.Predni strana otevrena.Mam v planu dat piskovanou lepenku, oplechovat kraje a sindel ale vrta me hlavou ten udavany sklon 15 stupnu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 17.4.2009 20:21
Ono to naštěstí není 15°, ale 15 %, což je nějakých 8,5°, tzn. na 100 cm 15 cm převýšení. tento minimální sklon je nutný proto, aby voda včas odtékala a nevzlínala pod šindele.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tiger - (9) - 64.226 (?), 17.4.2009 21:36

Tak jsem nasel heslo a prihlasil jsem abych mohl vlozit foto.Na strankach vyrobce sindele udavaj 15 stupnu ne procenta.Tak tam asi dam sindel a uvidim...

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.226 (?), 20.4.2009 21:42

Dobry den.Nikdo neporadi?Nasel jsem asfaltove pasy podobne povrchovou upravou sindelum, ktere se horakem natavi k podkladove lepence.Ma s tim nekdo zkusenost?Jakou zvolit podkladovou lepenku?

Dekuji Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 18.5.2009 9:50

Dobrý den,

Mohl byste prosím napsat rozměry té konstukce? D x Š x V.  Odhaduju 5 x 2,5 m. Dík předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tiger - (9) - 64.226 (?), 18.5.2009 21:09

Dobry den, rozmer pristresku je zhruba 6 krat 2 m, vysku ted z hlavy nevim.Strecha ma rozmer 6,3 m krat 3 m.Zbyva me udelat podlaha a vyplne mezi poly.Vzdadu prisroubuju kari site a boky jeste nevim nak ze dreva.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.91 (?), 20.4.2009 23:39

tie % mate odkial? ja mam tiez blby pocit ze to udavaju v stupnoch, ale tiez mam momentalne takyto problem, sklon mam na altanku 9° a tiez by som chcel dat sindel... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 18.5.2009 9:25

...nejake skusenosti ako ukoncit kraje strechy pokryte asfaltovym sindlom? Kladene na lepenku na drevenych doskach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika