znáte dlažbu z kamínků a pryskyřice?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 11.161 (?) 
31.3.2014 10:17

dobrý den já jen doporučuji.Cenově s prací to výjde na stejné peníce jako jakákoliv dlažba či zámková dlažba!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 4.5.2009 23:24

tyto materiály sice dobře vypadají, ale v podstatě jsou na nic, nejčastěji se jedná o křemenné, či žulové valouny zalité metylmetakrylátem, jedná li se o hrubou frakci (průhledné dlaždice se zalitými valouny), nebo podobnou hmotou. V případě Topstone  jde o jemné kamenivo v řádově milimetrové frakci. Jedná se v pravdě o vítězství designu nad účelností.

Tyto materiály jsou určené primárně vývojem pro interiéry a ani tam se na ně nesmítě křivě podívat, vypadají ale skvěle.Je to ale takřka manufakturně vyráběný materiál (jedná -li se například o dlažbu z valounů), zalévací pryskyřice není nijak výjimečná, ani co se týče odolnosti proti UV, či výrazným změnám teplot, nehomogenní materiál (kameny a pryskyřice) mají odlišné koeficienty roztažnosti.

Opravdu to vypadá nádherně, ale pokud není kámen zalit do speciálních vrstvených pryskyřic jedná se hlavně o desingový počin. Ve stavebninách podobný materiál neseženete, ale speciální bytová studia (koupelnová) s těmito materiály pracují .

Pokud by se jednalo o chodníček - pak jsou valouny , či jemná frakce ,zalévané do plastbetonu, jedná se o pryskyřičný materiál, standardně se z něj vyrábí například podlahy v některých zdravotnických zařízeních a průmyslových provozech.

Add. cena - lidově řečeno :"je to drahý jak Vánoce", výsledek je zajímavý, ale povrch není věčný. Každá oprava znamená pozvání specializované firmy.

V pravdě se ale ani v  jednom případě nejedná o ušlechtilý materiál, stejně tak, jako Corian na kuchyňské desce, byť velmi drahý, nikdy nepředčí kámen.

Navíc, práce s větším množstvím organických pryskyřic není prací pro laika - jednak může snadno pokládku pokazit, navíc práce s pryskyřicemi může znamenat pro laika velkou zátěž a nebezpečí intoxikace (pryskyřice jsou velmi hepatotoxické, tj poškozují játra).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 252.250 (?), 26.8.2009 21:05

 Dobrý den, materiál se jmenuje TOPSTONE a vyrábí je firma z Halenkova, okres Vsetín, zdraví Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.173 (?), 15.2.2010 6:34

Odkaz na firmu TOPSTONE je nefunkční a firma pravděpodobně ukončila činnost-podobnou činnost nabízí f.RIVERSTONE Praha ale s daleko vyššími cenami.(OKOLO 800 kč/1 M2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 47.119 (?), 28.2.2011 15:51
Firma TOPSTONE na Halenkově stále je, je to sezónní firma, jelikož dlažby se pokládají v teplém počasí. Můžu vřele doporučit. Chodíky kolem chalupy přes zimu stále O.k.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.1 (?), 13.1.2012 23:05

Máme od nich chodník a terasu a je to v pohodě, Cena se mi nezdá vysoká, když si vezmete, že jedou 260km a vezmu-li v úvahu životnost tak jsem rád, že jsme se rozhodli takto. Do budoucna uvažujeme ještě stejný způsob realizace použít na velkou terasu. Práce byla hotova velmi rychle.Jedinou nevýhodu to má. Pokud máte u domu kočky tak si je musíte vzít domů, nebo je vyhánět. Potvory mi udělaly do čerstvého povrchu ťapky. Ale nejsou moc vidět. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.132 (?), 23.2.2015 20:10

Dobrý den mame koberec od piedra. cz ze směsi mramoru a pryskyřice kolem bazenu a taky tim mame vydlaždění chodniček. Povrch se dobře udržuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.93 (?), 20.7.2010 21:14

máte někdo větší zkušenost s firmou Topstone?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.226 (?), 28.7.2010 16:29

Ano, kamínky jsem pokládal sám kolem bazenu a na části terasy. Vypadá to dobře i se s tím dobře dělalo. Můžu doporučit. Doporučila mi to firma na bazeny, kteří to pokládali před třemi lety u bazenu a je to netknuté. Firma funguje a právě přiobjednávám, protože určitě sděláte více než spočítáte.

Hodně úspěchu

Rudolf ŠLEHOFER, Plzeň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.65 (?), 28.7.2010 22:29

S |Topstone. cz mám špatné zkušenosti. Po několikeré urgenci objednávky jsem to zrušil. Jen pořád slibovali a nic. Od takové firmy raděj dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika